Lotnisko w Katowice Airport wznawia od dziś loty

fot: Katowice-Airport

Jak informuje na swoich stronach Lotnisko Katowice – Pyrzowice (Katowice-Airport) – od dzisiaj wznawiane są z niego loty.

Oficjalny komunikat brzmi tak:

W Katowice Airport, od 17 czerwca 2020 roku, systematycznie wznawiane będą połączenia pasażerskie na wybranych trasach europejskich. Linia lotnicza Wizz Air pierwsze loty planuje wykonać w środę 17 czerwca 2020 roku. Ryanair i Polskie Linie Lotnicze LOT powinny wrócić do obsługi połączeń z Pyrzowic w środę  1 lipca 2020 roku. Lufthansa rozpocznie loty z Katowice Airport we wtorek 1 września 2020 roku. Uwaga: daty wznowienia poszczególnych połączeń mogą ulec zmianie.

Obsługa ruchu pasażerskiego w Katowice Airport będzie się odbywać zgodnie z nowym reżimem sanitarnym określonym przez Agencję Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA), Urząd Lotnictwa Cywilnego i Główny Inspektorat Sanitarny. Odpowiednie przygotowanie pyrzowickiego lotniska do obsługi ruchu pasażerskiego w nowym reżimie sanitarnym, potwierdził audyt Urzędu Lotnictwa Cywilnego przeprowadzony w dniach 26-29 maja 2020 roku.

W tej chwili nad Śląskiem przechodzi burza, tablice informacyjne nie wyglądają zbyt ciekawie – ale trzymamy kciuki. Powoli świat rusza do przodu.

UWAGA! Obowiązują zupełnie nowe zasady przyjazdu na lotnisko, odprowadzania, podróży – wszystkie informacje są na stronach portu lotniczego i profilu YT Katowice – Airport

Msz

  • źródło: Katowice-Airport

Dodaj komentarz