„Myśl” lewicy

Parlamentarzysta to taki osobnik, któremu się wydaje, że otrzymał prawa do ferowania wyroków i narzucania innym swojej woli, niezaleznie od tego, że został wybrany po to żeby przemawiać głosem obywateli. Niestety nierzadko zachowania polityków odbiegają od kanonów dobrego obyczaju i co ciekawe dotyczy to również tych, którzy ze względu na pełnione funkcje powinni świecić wyjątkowym przykładem.               

Jak donosi portal radiogdansk.pl jedna z lewicowych parlamentarzystek pozwoliła sobie według członków Stowarzyszenia Godność ostatnio na zbyt wiele. Chodzi o kontrowersyjne wystąpienie prof. Uniwersytetu Gdańskiego, znanej wszystkim z niekonwencjonalnych wypowiedzi, posłanki Joanny Senyszyn w programie Strefa Starcia w TVP Info, dotyczącym fali protestów organizowanych przez Strajk Kobiet w związku z wyrokiem TK w sprawie aborcji. Jak podaje portal tvp.info padły podczas niego m.in. słowa: ,,jeśli będą się rodziły dzieci z bezmózgowiem”, to ,,wielka szkoda, że nie ma prawa do eutanazji”.                

Co prawda przez posłankę przemawiała na pewno niezwykła troska o los każdego chorego narodzonego dziecka bo w dalszej części wypowiedzi dodaje: ,,lepiej byłoby takie dziecko za pomocą zastrzyku pozbawić życia, niż pozwolić żeby w męczarniach konało, w konwulsjach i bólu”, ale lewicowym zwolennikom abocji na życzenie jakoś wyjątkowo łatwo przychodzi jednocześnie zgoda na zabijanie zdrowych dzieci nienarodzonych.                   

Stowarzyszenie Godność w liście otwartym do władz Uniwersytetu Gdańskiego potępia ,,antypolskie” i ,,antypatriotyczne” wypowiedzi posłanki Senyszyn, które są dla jego członków tym bardziej naganne, że jako nauczyciela akademickiego i wychowawcę młodego pokolenia obowiązują ją określone wartości moralne i zasady etyczne, o których trudno mówić kiedy słyszy się, że ,,Płód jest gatunkiem ludzkim”, ,,Ale to nie znaczy, że ma mieć prawa”.       

W liście członkowie Stowarzyszenia Godność jako mieszkańcy Pomorza, którego posłanka jest przedstawicielką w parlamencie i obywatele kraju zakorzenionego w chrześcijańskim systemie wartości, w którym respektowane powinno być prawo do życia, zwracają się do władz UG o zajęcie stanowiska w sprawie nie tylko tego ostatniego ich zdaniem bulwersującego wystąpienia publicznego prof. Senyszyn, pod kątem naruszania zasad etycznych obowiązujących na gdańskiej uczelni oraz narażania na szwank jej wizerunku.     

     
Cały list na stronie:      

https://m.radiogdansk.pl/wiadomosci/item/121759-stowarzyszenie-godnosc-oczekuje-reakcji-wladz-ug-ws-kontrowersyjnych-slow-joanny-senyszyn-to-antypolskie-antypatriotyczne-wypowiedzi

Opracowanie BC  

Źródło:    

Dodaj komentarz