Lewacka posłanka porównuje sytuację polskich środowisk LGBT do losu Żydów w czasie wojny

Lewacka posłanka ze Szczecina w kontrowersyjnym przemówieniu porównuje sytuację polskich środowisk LGBT do losu Żydów w czasie wojny.

           
Jak donosi portal 24kurier.pl filmik z przemówieniem szczecińskiej działaczki lewicy, która ,,porównała sytuację mniejszości seksualnych w naszym kraju do sytuacji Żydów podczas wojny i po niej, gdy, jej zdaniem, byli prześladowani przez Polaków” robi furorę w ogólnopolskich mediach społecznościowych.                 

Posłanka lewicy, Małgorzata Prokop-Paczkowska, mocno się zagalopowała w czasie wypowiedzi podczas manifestacji szczecińskich środowisk wspierających społeczność LGBT, po głośnym zatrzymaniu Michała Sz. znanego jako Margot:                             

 – To, co się dziś dzieje z mniejszościami w naszym kraju, ze społecznością LGBT, z kobietami domagającymi się swoich praw, to jest to samo, co tak zwani prawdziwi Polacy robili kiedyś z Żydami, kiedy odmawiali im życia i pracy we własnym kraju, potem cieszyli się, kiedy Hitler rozwiązywał sprawę Żydów, a potem wyrywali im zęby nawet z grobów po śmierci, a potem doprowadzili do pogromu w Kielcach i mordu w Jedwabnem.          

Szczeciński radny PiS, Dariusz Matecki w reakcji na tak szokujące, szkalujące polski naród przemówienie zapowiedział już zawiadomienie do prokuratury. Chodzi jak czytamy w portalu szczecin.tvp.pl o ,,porównywanie rzekomych „prześladowań” środowisk LGBT do mordów na polskich Żydach i przedstawianie Polaków jako „narodu sprawców”.                   

Jednym ze sposobów odpowiedzi społecznej na manifestację w obronie działaczy LGBT była w regionie kontrdemonstracja szczecińskich środowisk patriotycznych.     

          
A co słychać na ten temat w sieci? Ilość wpisów internautów mówi o wielkich emocjach, które w narodzie wywołała wypowiedź lewicowej posłanki ze Szczecina. Jeden z nicj sugeruje, że niechęć do środowisk LGBT bierze się właśnie z takiej „nachalnej bezczelnej propagandy”.     

              
Opracowanie BC 

Na podstawie 24kurier.pl,  szczecin.tvp.plhttps://24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/malgorzata-prokop-paczkowska-porownala-sytuacje-lgbt-do-losu-zydow/

https://szczecin.tvp.pl/49369605/manifestowali-w-gescie-solidarnosci-z-jednym-obrazili-wielu

Obraz  julientromeur z Pixaby 

Dodaj komentarz