Kto publicznie znieważa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech


Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w Zwoleniu na spotkaniu przedwyborczym z mieszkańcami miasta, gminy oraz powiatu bardzo ostro wypowiedział się o stanie sądownictwa w Polsce oraz skrytykował oponentów reformy wymiaru sprawiedliwości:
„Ja jestem prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej, powiem tak. Nie będą nam tutaj w obcych językach narzucali jaki ustrój mamy mieć w Polsce i jak mają być prowadzone polskie sprawy”. 
Po wystąpieniu Prezydenta RP dyrektor Opery na Zamku w Szczecinie Jacek Jekiel „włożył kij w mrowisko” zamieszczając na Twitterze video z przemówieniem przywódcy włoskich faszystów Benito Mussoliniego i przyrównując go do Andrzeja Dudy podsumował złotą myślą: „Historia zawsze się powtarza jako farsa. Nie dajcie się zwieść tej retoryce”. Na oburzone  reakcje w sieci nie trzeba było długo czekać.
Joachim Brudziński: „Tak to niestety jest jak urzędnik samorządowy próbuje się przypodobać swojemu marszałkowi, licytując się z nim na grubiaństwa i obraźliwe wpisy pod adresem głowy państwa. Miałem pana za człowieka z klasą i kulturą a okazał się pan zwykłym internetowym trollem”.

Małgorzata Jacyna-Witt: „Na sesji sejmiku województwa zachodniopomorskiego, w przypadku braku przeprosin i jednoznacznego sprostowania, zażądam odwołania dyrektora Opery na Zamku – w związku ze znieważeniem Prezydenta RP Andrzeja Dudy”.

Więcej na TVP3 SZCZECIN
https://szczecin.tvp.pl/46264714/dyrektor-opery-na-zamku-przyrownuje-prezydenta-dude-do-mussoliniego

Na podstawie szczecin.tvp.pl

Fotografia ze strony prezydent.pl.

Get involved!

Comments

No comments yet