Krysztopa: Powiem Wam jak teraz będzie…

Możecie się na mnie wściekać, bo „PiS ma zawsze rację i wszystko co robi jest wspaniałe, a najwspanialsze jest to co robi Mateusz Morawiecki”. I tak Wam to napiszę. Otóż będzie tak…

Nie będę tu specjalnie wchodził w dywagacje prawnicze, bo nie jestem prawnikiem. Stwierdzę tylko różnicę pomiędzy zapewnieniami Mateusza Morawieckiego, który zapewnia, że „konkluzje szczytu Rady Europejskiej są ponad rozporządzeniem Komisji Europejskiej”, a opiniami prawników, czy to w opinii prawnej przedstawionej przez Jacka Saryusza-Wolskiego, gdzie wyraźnie napisane jest, że nie tylko nie są, ale że „nie mogą być podstawą do uchylenia motywów lub przepisów rozporządzenia oraz nie mogą być wykładnią interpretacyjną wiążącą w szczególności wobec Komisji i Rady UE w zakresie wykonywania uprawnień nałożonych rozporządzeniem”, czy to w opinii mec. Jerzego Kwaśniewskiego szefa Ordo Iuris, który pisze otwarcie, że „Oddajemy mocne traktatowe gwarancje równego dostępu do środków UE w zamian za mgliste i niewiążące obietnice, że nikt nie użyje przeciwko nam “mechanizmu praworządności””

Ja sobie pownioskuję z owoców poprzednich „sukcesów”.

Weźmy taki sukces, w ramach którego „obroniliśmy się” przed kilkoma tysiącami nielegalnych imigrantów, których usiłowali nam w swojej łaskawości wepchnąć Niemcy. Oczywiście rzecz nie rozbijała się o te kilka tysięcy, ale o mechanizm „przymusowej relokacji”, który zapewne spowodowałby kolejne „transze”. Obroniliśmy się? No obroniliśmy. Było dużo gadania o tym, że nie można tak masowo przyjmować imigrantów, bo to burzy strukturę społeczną, a efekty widać na ulicach zachodnich miast. A potem zostaliśmy liderem przyjmowania imigrantów w Unii Europejskiej. I to było dobre.

Czytaj więcej na: https://www.tysol.pl/a58035-Tylko-u-nas-Krysztopa-Powiem-Wam-jak-teraz-bedzie

fot. PAP/EPA

2 komentarze do wpisu „Krysztopa: Powiem Wam jak teraz będzie…”

Dodaj komentarz