Koronawirus nie będzie leczony u najsłabszych. W Belgii podjęto decyzję

Koronawirus w Belgii. Najsłabsi rezydenci domów opieki nie będą hospitalizowani (Shutterstock.com)

Koronawirus największe zagrożenie stanowi dla osób starszych i schorowanych. W Belgii podjęto decyzję, że hospitalizowani będą jedynie ci pacjenci, u których prognozuje się szanse na przeżycie. W związku z tym, najsłabsi rezydenci domów opieki nie trafią do szpitali.

Według rozporządzenia belgijskiego Towarzystwa Gerontologii i Geriatrii najsłabsi rezydenci przebywający w tamtejszych domach opieki nie będą hospitalizowani, jeżeli w ich organizmie wykryta zostanie obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Takie działanie ma uchronić szpitale przed przeludnieniem w czasie oczekiwania na szczyt kryzysu pandemii. Belgijskie placówki przewidują w najbliższym czasie gwałtowny wzrost liczby pacjentów wymagających intensywnej opieki medycznej.

W Belgii wskutek choroby COVID-19 zmarły jak dotąd 122 osoby. Zarażonych jest tam 3 686 pacjentów. 461 osób zostało wyleczonych.

Za: WP.pl