Kontrowersje wokół wizyty D. Tuska w Szczecinie

Niektórzy rodzimi politycy tak ,,zasłużyli” się dla kraju, że trudno dziwić się, że obywatelom skazanym na ich dalsze mocno wątpliwe sukcesy i możliwe do przewidzenia szkodliwe poczynania puszczają nerwy. Takim ogniwem zapalnym może być nieoczekiwany powrót na krajową scenę polityczną Donalda Tuska, który zdaniem nie tylko zwolenników antagonistycznych formacji PiS i PO, ale również polityków z innych opozycyjnych ugrupowań, nie wróży nic dobrego. Wietrzą oni w polskiej polityce nasilenie zachowań agresywnych zarówno w środowisku samych polityków, jak i w skłóconym od lat społeczeństwie.       

        
Aby wojna polsko-polska na nowo się rozpętała nie trzeba było długo czekać, pierwsza wizyta w ramach wycieczki objazdowej po kraju triumfującego, namaszczonego dopiero co na szefa zmierzającej po równi pochyłej na dno Platformy, na Pomorzu Zachodnim i już są też pierwsze ofiary. Obecność po latach wielkiego Donalda Tuska w Szczecinie, mieście psich fryzjerów i florystów, przybrała co prawda spodziewany obrót jeśli chodzi o reakcję części lokalnej społeczności niezadowolonej z efektów jego rządzenia krajem, a szczególnie likwidacji stoczni, jak i reprezentowania przez polityka polskich interesów w Brukseli, ale niespodziewany jeśli chodzi o tego następstwa.       

Jak się bowiem okazało pod Pomnikiem Czynu Polaków – jednym z przystanków wycieczki, głośne wyrażanie poglądów przez mieszkankę Szczecina, która do miłośniczek stylu polityki byłego premiera nie należy, zakończyło się polityczną awanturą. Na krytyczne słowa skierowane do Donalda Tuska: ,,Merkel dała mu zadanie oddać Szczecin Berlinowi”, czy ,,Królu Europy, królu Europy, 7 lat ciebie nie było, to się Polska rozwinęła” zareagował zwolennik D. Tuska, który ciśnienia nie wytrzymał, ale najwyraźniej zabrakło mu argumentów, ponieważ próbując uciszyć polityczną przeciwniczkę przeszedł od razu do rękoczynów.            

Jednak nie to budzi największe zdziwienie, ale reakcja polityków PO, a raczej jej brak. Jak wynika z wypowiedzi zaatakowanej w ich obecności szczecinianki Jadwigi Kamińskiej, byłej pracownicy stoczni Gryfia, cytowanej przez portal szczecin.tvp.pl, ciężko znoszącej to jak została na wiecu potraktowana, szef Platformy wraz z towarzyszącą mu świtą (Tomasz Grodzki, Borys Budka, Sławomir Nitras, Bartosz Arłukowicz… ) zareagowali z typową dla obywatelskiej śmietanki politycznej ,,klasą”:         


,,Tusk patrzył na to. Śmieli się. Grodzki widział, po prostu śmieli się z tego”.          

Takie zachowanie ludzi sprawujących funkcje publiczne jest nie do pomyślenia, ale w jeszcze większe zdumienie może wprawić wypowiedź Donalda Tuska z 6 lipca, już dzień po incydencie, cytowana przez portal szczecin.tvp.pl, z której wynika, że to był ukartowany atak na jego osobę oraz można odnieść wrażenie, że najbardziej poszkodowanym w tej sprawie jest polityk:          

,,Później kilku szczecinian podeszło i powiedziało mi, że wiedzieli, że tak się stanie, wiedzieli, kto ją przywiózł i jakie zadanie miała do wykonania”. 

I tym sposobem Donald Tusk, który niestety nie ma wyczucia kiedy zejść ze sceny, podobnie jak wielu innych mu podobnych polityków, odwrócił kota ogonem odsłaniając jednak wcześniej swoje prawdziwe oblicze. Swoją drogą ciekawe ile jeszcze takich odsłon potrzeba aby ci obywatele, którzy tak bardzo nienawidzą Prawo i Sprawiedliwość zrozumieli wreszcie, że dla Polski Platforma Obywatelska jest skończona i nie jest na scenie politycznej żadną alternatywą. Wystarczy przypomnieć sobie dokonania rządu PO-PSL oraz te wszystkie antypolskie głosowania w Brukseli.          

Na koniec ku przestrodze dla niereformowalnych miłośników PO, wypowiedzi pani Jadwigi Kamińskiej, nie pierwszej i nie ostatniej niestety ofiary wojny polsko-polskiej, cytowane przez portal szczecin.tvp.pl:        
,,Ja mam prawie 69 lat i w życiu mnie nikt tak nie potraktował. Żeby PO? Oni głoszą na sztandarach wolność, wolność i żeby bić mnie po twarzy”.            

,,Czuję się strasznie upokorzona, bo nikt mnie w życiu tak nie upokorzył. Za co, że ja mam inne poglądy? Czy to tak można, tak kobietę traktować? Widać, do czego PO jest zdolne, co oni wyrabiają”.             

Opracowanie BC 


Źródło:  

Dodaj komentarz