Komu jest na rękę ,,utajnienie” obrad radnych Gdyni?

Mieszkańcy Gdyni od momentu ogłoszenia tzw. pandemii nie mogą uczestniczyć w obradach radnych miejskich. Nawet ,,na żywo” w internecie.                     

Dobrym obyczajem miasta do momentu nastania medialnej zarazy było prawo uczestniczenia gdynian w obradach komisji rady miasta, dotyczących ważnych dla nich spraw i zagadnień. Niestety było! Odkąd wprowadzono obrady zdalne poprzez aplikację internetową, takiej możliwości już nie ma.              

Opozycyjni radni PiS postanowili wstawić się za odzyskaniem przez gdynian ich praw, choć gdyby sami byli siłą rządzącą w mieście pewnie nie byłoby to już takie oczywiste.

Gdyńscy radni opozycyjni domagają się przywrócenia jawności posiedzeń komisji rady, których utajnienie jest zgodnie z ustawami możliwe wtedy, kiedy przewodniczący rady miejskiej zarządzi ograniczenia jawności posiedzenia i to tylko w szczególnych przypadkach. Jak zauważył przewodniczący klubu PiS, Paweł Stolarczyk:       

        
— (…) Z chwilą „przeniesienia” posiedzeń do trybu online, przewodniczący poszczególnych komisji nie zarządzili ograniczenia jawności posiedzenia. Jednakże nie umożliwiono transmisje „live” nikomu spoza członków komisji i urzędników.                

Radni PiS skierowali więc jak donosi portal wybrzeze24.pl pytanie do prezydenta miasta ,,czy jawność posiedzeń komisji zostanie przywrócona poprzez umożliwienie ich transmisji w internecie”. Według Pawła Stolarczyka sytuacja, która trwa od kilku miesięcy jest niedopuszczalna.                      

Koronawirus umożliwia na coraz większą skalę wprowadzanie zasady: O NAS, BEZ NAS!           

Opacowanie BC  

Na podstawie wybrzeze24.plhttp://wybrzeze24.pl/gdynia/wladze-gdyni-wykorzystuja-epidemie-by-utajnic-obrady-rajcow
Obraz Tumisu z Pixabay 

Dodaj komentarz