Komisja Etyki zdecydowała o ukaraniu posła Żalka za słowa o ideologii LGBT. Kiedy ukarze posłanki Lewicy?

Poseł najwyraźniej nie może wyrażać własnego zdania, bo musi liczyć się z konsekwencjami.

Ale za to może dowolnie wykrzykiwać wulgaryzmy w miejscu publicznym, nawet w obecności dzieci. Wszystko zależy od tego, kto składa wniosek o ukaranie posła i kto taki wniosek rozpatruje.

Jeśli komuś się wydaje, że już nie może być głupiej, to informujemy, że może i jest. Przedstawiciele Lewicy udowadniają to każdego dnia, choć nie tylko oni. Tak jak miało to miejsce w przypadku posła Jacka Żalka, który został ukarany za swoją wypowiedź na antenie stacji TVN, której nawet nie mógł dokończyć, ponieważ dziennikarka prowadząca program odebrała mu głos i wyrzuciła z wizji w trakcie trwania programu.

Zrobiła to praktycznie już na początku wypowiedzi Żalka, kiedy ten stwierdził, że LGBT to nie ludzie, tylko ideologia. Nie dała nawet dokończyć myśli politykowi, który chciał uzasadnić swoją wypowiedź. A usiłował powiedzieć, że osoby homoseksualne żyły na świecie na długo wcześniej zanim powstał ruch LGBT, przynajmniej zaczynał tak swoją wypowiedź, ale tego zdania poseł Żalek już nie dokończył.

Sprawą zajęła się Komisja Etyki, ponieważ wniosek o ukaranie posła za tę niedokończoną wypowiedź wniosły posłanki Lewicy: Magdalena Biejat, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Karolina Pawliczak oraz Anna Maria Żukowska. I o tym, że Komisja Etyki zdecydowała się ukarać posła Żalka poinformowała Monika Falej, posłanka Lewicy, na swoim profilu na twitterze.

.@CzarnekP i @JacekZalek ukarani! Komisja Etyki Poselskiej ukarała posłów Zjednoczonej Prawicy naganą za obraźliwe słowa dotyczące osób #LGBT

– widnieje wpis na profilu twitterowym posłanki.

To ta sama posłanka, która prezentuje się okazale na zdjęciu poniżej, które również udostępniła na swoim profilu na twitterze. Na dodatek wskazując, że występuje jako przedstawicielka większej grupy polskiej Lewicy, z takimi hasłami, jak widać to na załączonym niżej screenie.

To nie jedyne, co się gryzie w obecnej sytuacji z logiką i rozumem. Posłanki Lewicy wielokrotnie, przy dzieciach, używały wulgaryzmów i obrażały różnych ludzi. Jako przykład niech posłuży niżej zamieszczony – już nawet w formie clipu, bo trudno tego rodzaju wypowiedzi traktować jakkolwiek poważnie.

Tego rodzaju rynsztokowe zachowanie i słownictwo być może nie przeszkadza posłankom Lewicy, ale nazwanie ideologii LGBT ideologią LGBT, nawet jeśli nie jest to myśl i zdanie dokończone, już tak. Ocenę tego stanu rzeczy pozostawiamy czytelnikom.

Dodamy jeszcze tylko, że wspomniany we wpisie poseł Moniki Falej Przemysław Czarnek został ukarany za swoją wypowiedź: „Brońmy rodziny przed tego rodzaju zepsuciem, deprawacją, absolutnie niemoralnym postępowaniem, brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka, czy o jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy z tą dyskusją” – te słowa padły w kontekście wizerunku roznegliżowanych osób w centrum Los Angeles. Być może dla posłów Lewicy oraz innych posłów, którzy podnieśli ręce za ukaraniem ministra Czarnka, chodzenie nago po centrum miasta świadczy o normalności? Tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że „za” ukaraniem parlamentarzystów głosowała Monika Falej, Jan Łopata (PSL-Kukiz’15) oraz Izabela Katarzyna Mrzygłocka (KO). „Przeciw” był poseł Jacek Świat (PiS). Pozostaje nam wierzyć, że Komisja Etyki w tym samym gronie odniesie się do zamieszczonego wyżej wizerunku pani poseł Falej oraz słów jej klubowej koleżanki Magdaleny Filiks.

Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska

Oprac. Es.

Get involved!

Comments

No comments yet