Już wiadomo, kto wygrał konkurs na dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Żyrzynie

DPS powstaje na bazie dawnego technikum ogrodniczego (fot. Radosław Szczęch)

W czwartek zakończył się finałowy etap konkursu na dyrektora nowego Domu Pomocy Społecznej w Żyrzynie. Komisja uznała, że podczas przesłuchania najlepiej poradziła sobie Elżbieta Seredyn, była podsekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

Zwyciężczyni konkursu na dyrektora nowego DPS-u w jego ostatnim etapie pokonała dwie konkurentki, Marlenę Turlewicz oraz Aldonę Nakonieczną. Jej kandydaturę zaakceptował już wójt gminy Żyrzyn Andrzej Bujek.

– Nie wniosłem żadnych uwag do tego wyboru komisji. Myślę, że w przyszłym tygodniu powinny zakończyć się rozmowy z kandydatką dotyczące warunków jej zatrudnienia. Umowę chciałbym podpisać jeszcze w tym miesiącu – mówi wójt.

Przypominamy, że Elżbieta Seredyn w przeszłości pracowała jako pedagog w Zespole Dziennych Domów Pomocy Społecznej w Puławach, kierowała Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Lublinie, a następnie z ramienia PSL-u sprawowała funkcję podsekretarza stanu w resorcie pracy i polityki społecznej. Gdy ludowcy stracili władzę, pani Seredyn wróciła na Powiśle. Do ostatnich wyborów samorządowych pracowała jako zastępca wójta gminy Karczmiska.

Elżbieta Seredyn


Pierwszym zadaniem w roli dyrektor DPS-u będzie przygotowanie ośrodka pod kątem formalnym, w tym jego rejestracji, rozpisanie konkursów na pracowników administracji oraz przeprowadzenie rekrutacji dla pozostałego personelu. Na razie nie wiadomo, kiedy nowy dom całodobowej opieki dla seniorów zacznie funkcjonować. Obecnie trwają odbiory techniczne, na bieżąco usuwane są też zgłaszane przy tej okazji usterki. Według władz gminy, jego otwarcie powinno nastąpić pomiędzy kwietniem, a czerwcem tego roku.

DPS powstaje na bazie dawnego technikum ogrodniczego. Jego budowę umożliwiły środki unijne pozyskane w ramach międzygminnego projektu. W ten zaangażowały się trzy samorządy: miasto Puławy, gmina Żyrzyn i gmina Końskowola. W każdym z nich zainwestowano w placówki dla osób starszych. DPS w Żyrzynie będzie największą z nich, przyjmie ok. 30 osób. Seniorzy będą mogli korzystać m.in. z biblioteki, czytelni, kaplicy, sali gimnastycznej oraz pokojów z pełnym wyposażeniem.

AUTOR:Radosław Szczęch

Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni

Get involved!

Comments

No comments yet