II Posiedzenie komisji śledczej ds. pandemii – dr Norman Pieniążek z CDC

Dr Norman Pieniążek, biolog, doktor nauk przyrodniczych ze specjalnością genetyka biochemiczna. Profesor biologii molekularnej na Wydziale Genetyki w Sewilli w Hiszpanii oraz profesor mikrobiologii na Wydziale Mikrobiologii, Immunologii i Parazytologii na Medycznym Uniwersytecie Stanowym w Louisianie w USA.
Od 1989 roku do przejścia na emeryturę w 2013 był twórcą i szefem pierwszego Laboratorium Molekularnej Diagnostyki Referencyjnej (ang. Molecular Reference Diagnosis Laboratory) w Narodowym Centrum Chorób Zakaźnych (ang. National Center for Infectious Diseases) w Centrach Kontroli i Prewencji Chorób (ang. Centers for Disease Control and Prevention – CDC) w Atlancie w USA.
Opublikował ponad 140 prac w tym kilka w bardzo prestiżowych czasopismach, jak np. Nature. Jego prace były cytowane (i nadal są cytowane) już ponad 8200 razy. Jest specjalistą w dziedzinie biologii molekularnej ze szczególnym uwzględnieniem testów diagnostycznych PCR wszelkiego rodzaju, wirusologii, epidemiologii, a także związanymi z tym aspektami zdrowia publicznego, jak maski, odkażanie powierzchni i inne. Posiada również wiedzę z zakresu immunologii i szczepionek.
Jego indeks Hirscha to 52, co odpowiada bardzo wysokiemu poziomowi.

Oprac. Es.

1 komentarz do wpisu “II Posiedzenie komisji śledczej ds. pandemii – dr Norman Pieniążek z CDC”

1. Ładne parę dni temu w DoRzeczy wyszedł artykuł Dr Roszkowska: “Zaniechanie leczenia COVID-19 skazało na śmierć kilkadziesiąt tysięcy Polaków ”
    No i co ?
    No i nic, cisza w internecie,
    ukazało się z 3-5 przedruków zajawek i cisza w google.

Ktoś, coś wie o jakiś poczynaniach? Co u samej p doktor, czy już straciła pracę ?

——
    – Z ciężkim sercem, stawiam oskarżenie, że w majestacie prawa, nasza grupa zawodowa polskich lekarzy, z powodu śmiercionośnych wytycznych dotyczących terapii pierwszej fazy, zaniechania badania i leczenia, skazała na śmierć kilkadziesiąt tysięcy Polaków – mówi w rozmowie z DoRzeczy.pl dr Marta Roszkowska.