Ideologia Spinellego jest groźniejsza niż sowiecki komunizm – 30% albo L

O zagrożeniach płynących z działań grupy Spinellego i powrocie do koncepcji Roberta Schumana z prof. Zbigniewem Krysiakiem, prezesem Instytutu Myśli Schumana, rozmawiają Mateusz Kosiński i Jakub Pacan.

(…)
– Grupa Spinellego i Związek Europejskich Federalistów opublikował dokument na temat przyszłości Unii Europejskiej. Środowiska te domagają się „rozpoczęcia konferencji na temat przyszłości Europy, aby utorować drogę dla Konwentu Europejskiego do opracowania nowego paktu konstytucyjnego między obywatelami europejskimi a państwami członkowskimi na rzecz silniejszej i bardziej spójnej unii politycznej”. Czy w związku z kryzysem wywołanym przez pandemię koronawirusa możemy spodziewać się próby przyspieszenia integracji europejskiej?

– Pandemia koronawirusa ukazała, że „król jest nagi”, czyli wykazała egoistyczny charakter UE, która na potrzeby ludzi jest obojętna, gdyż jest oparta nie na solidarności z ludźmi, bo jedynie solidaryzuje się z ponadnarodowymi elitami i oligarchią paneuropejską. To ciężkie doświadczenie Włochów, Hiszpanów, Polaków, Węgrów i wielu narodów w Europie wytworzy presję na reformę UE i powrót do Wspólnoty Narodów Europy. W sytuacji, gdy wszyscy w Europie trudzą się walką z koronawirusem, instytucje i tzw. liderzy w UE wykazali się szczytem arogancji, atakując narody za tzw. niedemokracje lub złe działanie w walce z pandemią, podczas gdy sami, teoretyzując, siedzą w „schronach”, troszcząc się jedynie o samych siebie i swoje bezpieczeństwo i nie zważając na setki tysięcy umierających ludzi. Zwolennicy superpaństwa forsują swoją niebezpieczną ideologię przez fałszywą argumentację, że niski poziom integracji przyczynił się do słabości UE, ale jest to tylko próba usypiania i zwodzenia.

– Czy grupa Spinellego ma realną siłę, by wprowadzić swoje postulaty w życie?

– Grupa Spinellego mimo wysokiej liczebności jest zbyt słaba wobec siły, jaka się pojawia ze strony niezadowolonych ludzi w Europie w wyniku zawodu, jakiego doznali podczas pandemii oraz w obliczu powstawania Grupy Schumana, której strona internetowa (schumansgroup.org) rozpoczęła działanie podczas pandemii i podjęła kroki w kierunku budowania Paneuropejskiego Ruchu Schumana. Zapraszamy wszystkich do zapisywania się na tej stronie w poczet członków Ruchu Schumana. Prosimy też o promowanie i zachęcanie do tego Ruchu ludzi w Polsce i Europie.
(…)

źródło: tysol.pl