Hołownia następcą Kukiza?

Zbliża się półmetek kadencji PiS, a ze sprawowaniem niepodzielnej władzy coraz więcej problemów. W Zjednoczonej Prawicy iskrzy na potęgę, co może zakończyć się tym, że pomimo niecodziennych sukcesów w promowaniu się i niezwykle cudownych efektów lockdownowej walki o zdrowie i życie obywateli, trzeba będzie przeprowadzić wcześniejsze wybory. Lewica z myślą o ponownym zasiedzeniu się w parlamentarnych ławach i licząc na coś więcej niż tylko rola opozycji sprytnie zgarnęła pod swoje skrzydła obywateli, którzy czują się mocno pokrzywdzeni brakiem tolerancji w naszym kraju, a Koalicja Obywatelska objęła „patronatem” kobiety rzucające na lewo i prawo nie tylko czerwonymi błyskawicami.            

Zwyżkujące w sondażach ugrupowanie Hołowni bez większego trudu co i rusz zgarnia parlamentarzystów z różnych opcji politycznych, a to, że w badaniach ilości potencjalnego elektoratu idzie już prawie łeb w łeb z Koalicją Obywatelską może stać się wkrótce dla kolejnych, i to niekoniecznie z chęci działania dla społeczeństwa, sygnałem do zmiany barw klubowych, tym bardziej, że tworzenie struktur partii Polska 2050 Szymona Hołowni rozpoczęło się.            

Społeczeństwo zdegustowane coraz bardziej męczącą grą polityczną na polskiej scenie tandemu PO-PiS, chętnie skieruje swoje poparcie na dobrze przygotowany nowy program, a w to graj wszelkiej maści manipulatorom, którzy to tak naprawdę decydują o tym kto ma wygrać, a nie wyborcy. Cała sprawa z wielkim prawdopodobieństwem skończy się podobnie jak z ruchem Palikota, czy Kukiza, które dawały wielkie nadzieje obywatelom, szczególnie ten ostatni, na odsunięcie przyspawanych od lat pseudopolityków do koryta oraz stworzenia naprawdę demokratycznie działającego państwa, a wyszło niestety jak zawsze.       

Ale nie uprzedzając wypadków, jak na razie oprócz roszad i przetasowań mamy wzrost popularności ruchu Szymona Hołowni. Jak donosi portal 24kurier.pl w regionie zachodniopomorskim, który jest od lat ostoją zwolenników Platformy Obywatelskiej powstała pięcioosobowa grupa odpowiedzialna za budowę struktur partii Polska 2050, a jej regionalną liderką została Agnieszka Kosińska ze Stowarzyszenia Polska 2050. Pozostali członkowie zespołu to reprezentacja obu okręgów wyborczych województwa: Justyna Śmidecka i Przemysław Łonyszyn również działacze Stowarzyszenia oraz lokalni samorządowcy Paweł Breszka radny Darłowa i Grzegorz Ufniarz radny z Polic.           

Jak wynika z wypowiedzi Agnieszki Kosińskiej dla Kuriera Szczecińskiego budowanie struktur rozpocznie się od rozpoznania najlepszego gruntu pod budowę partii, jakim jest ,,prężnie działające” w regionie Stowarzyszenie Polska 2050. To właśnie jego liderzy powiatowi oraz działacze, oczywiście pod warunkiem, że marzy im się scena polityczna, stanowią najlepszą bazę do tworzenia w regionie nowej partii.           

Jak się ten kolejny zryw obywatelski skończy jest łatwe do przewidzenia. Według jednego z internautów komentujących doniesienie portalu 24kurier.pl o budowaniu struktur partii Hołowni w zachodniopomorskim, podpisującego się odpowiednio do sytuacji – Niestety, obywatele po prostu są naiwni: ,,Kolejna grupa chętnych do koryta. Część z tych „nowych” już dawno w polityce działa i wcale nie są nowi, ale przecież nie o to chodzi”.          

Opracowanie BC 


Źródło:   

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz