Hodujemy w domach niedouczone pokolenie przyszłych inwalidów

Obywateli zewsząd atakują doniesienia o tym jakie spustoszenie w organizmie człowieka czyni koronawirus i mająca ich utwierdzić w słuszności covidowego scenariusza codzienna liczba jego ofiar, w związku z tym trudno do świadomości ludzkiej przebić się z informacją jakie straszne skutki niesie za sobą nieskuteczna metoda unikania z nim kontaktu.           

Dziwi to szczególnie dlatego, że oprócz konsekwencji zdrowotnych dla zamkniętego i zniewolonego społeczeństwa oraz jak pokazały ostatnie miesiące ubiegłego roku, wielu przypadków przedwczesnej śmierci z powodu utrudnionego dostępu do opieki zdrowotnej, dochodzi jeszcze załamanie gospodarki i utrata źródeł utrzymania, której doświadczy wielu obywateli. Bilans zysków i strat mówi sam za siebie, a prawidłowa odpowiedź na pytanie co jest gorsze, koronawirus czy działania zaprogramowanego na niego rządu, nie powinna nastręczać większej trudności.                      

Wśród strat być może już nie do nadrobienia, jest opłakany stan kręgosłupów dzieci i młodzieży, skazanych na wielogodzinne ślęczenie przed komputerem, pozbawionych absurdalnymi zakazami ruchu na świeżym powietrzu, możliwości uprawiania sportu i kontaktów z rówieśnikami. Jak donosi portal trojmiasto.pl fizjoterapeutom z Przychodni Morskiej w Gdyni pomimo koronawirusowych utrudnień udało się przebadać pod koniec 2020 roku grupę uczniów jednej ze szkół podstawowych w Gdyni pod względem występowania wad postawy.         

Wyniki, które otrzymali po przeprowadzeniu testów motorycznych oraz pomiarów krzywizn kręgosłupa, miednicy, długości kończyn dolnych czy występowania płaskostopia są przerażające. Co prawda nie odbiegają od tych sprzed roku i okazało się, że podobnie jak w grupie badanej na koniec 2019 roku, wady postawy stwierdzono u powyżej 80 proc. uczniów, a 20 proc. z nich wymaga specjalnej fizykoterapii, tylko, że wówczas badano uczniów w okresie dorastania z klas IV-VIII, a w roku 2020 dzieci klas II, u których ze względu na naturalną większą aktywność ruchową wady postawy powinny występować w sporadycznych przypadkach.         

           
Ironiczny komentarz internauty w portalu trojmiasto.pl podpisującego się -Zi0m – mówi wszystko na ten temat:          

,,Bo za często z domu wychodzą masek nie noszą a potem tego efekt. Rodzice powinni lepiej pilnować by dzieci dbały o zdrowie i nie odchodziły zbyt często od komputera”.       

Opracowanie BC 

Źródło:   

Dodaj komentarz