Happening działaczy Konfederacji

W mediach znowu ekspert Andrzej Horban straszy naród lockdownem, tym razem już całkowitym, a tymczasem w Szczecinie działacze Konfederacji wprowadzają nowy zwyczaj, który patrząc na działania rządzących niestety ma szanse wejść już na stałe do polskiej tradycji. Topienie ,,Lockdownowej Marzanny”. Rządzący bowiem pomimo ewidentnie bardziej tragicznych skutków ubocznych terapii lockdownem niż działań koronawirusa, tak sobie ją upodobali, że ani myślą znaleźć inne rozwiązanie, choć przykładów tego, że można, nie trzeba szukać daleko.               

Jak donosi portal wszczecinie.pl szczecińscy Konfederaci w ramach protestu przeciwko ponownemu zamykaniu całego kraju zorganizowali konferencję prasową podczas, której symbolicznie rozprawili się z tą mało skuteczną metodą walki z koronawirusem, który nie tylko, że z kolejnych lockdownów nic sobie nie robi, to jeszcze miał sposobność lepiej się przystosować do zwiększenia tempa transmisji i namnażania, czego nie można powiedzieć o zgnębionych ograniczeniami obywatelach i przedsiębiorcach.                     

Akcja topienia w Odrze kukły modnie przybranej w atrybuty sanitarnego reżimu, maseczkę i ochronny skafander, miała na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na dramatyczne położenie wielu przedsiębiorców skazanych już w niedalekiej przyszłości przez bezprawne działania rządzących na bankructwo oraz rosnącą ilość firm z poszkodowanych branż, których z powodu nieprzemyślanych poczynań już po prostu nie ma. Według Konfederatów polscy przedsiębiorcy są zastraszeni bezwzględnie nakładanymi na nich gigantycznymi karami administracyjnymi za nieprzestrzeganie nielegalnego lockdownu.                

A straty z taką swobodą zamrażanych sektorów gospodarki są już olbrzymie. Jak czytamy w portalu wszczecinie.pl z danych Związku Przedsiębiorców i Pracodawców wynika, że w branży gastronomicznej osiągnęły już rząd ok. 2,5 miliarda zł, w hotelarskiej ponad 1,7 miliarda zł, a w branży fitness ok. 1,3 mln zł. Pomimo tych porażających wielkości i braku długofalowych efektów, politycy dalej kurczowo trzymają się tych tylko doraźnie działających lockdownów.           

Internauta podpisujący się SZCZECIANININ w portalu wszczecinie.pl komentując artykuł o wiosennym happeningu przedstawicieli Konfederacji zamieścił link do strony z danymi dotyczącymi tzw. pandemii:      https://www.worldometers.info/coronavirus/, z których jasno wynika wyższość strategii szwedzkiej nad polską taktyką nakładania lockdownów bez końca: ,,(…)liczba zgonów na 1 mln mieszkańców. Polska: 1305, Szwecja 1306. Ale już nowe przypadki(średnia 7 dniowa) Polska: 21703, Szwecja: 3101. Jak widać na załączonym obrazku, Szwecja nie musi się już przejmować koronawirusem bo nabyła odporność stadną, tymczasem w Polsce końca pandemii nie widać i jeszcze długo nie zobaczymy.(…)”.          

Opracowanie BC   

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz