Gwarantem czego jest dla więźniów Trzaskowski i jego formacja?

Dlaczego więźniowie głosowali głównie na Rafała Trzaskowskiego?

W lubuskiem w II turze wyborów prezydenckich rozkład poparcia gmin dla kandydatów PO i PiS zmienił się diametralnie. W I turze to urzędujący prezydent Andrzej Duda zwyciężył w większości lubuskich gmin w stosunku 58 : 24. Teraz uzyskał przewagę tylko w 12 gminach, a w 69 przeważyli wyborcy Rafała Trzaskowskiego. Co ciekawe w gminie Zwierzyn poparcie rozłożyło się dokładnie pół na pół.                    

Platforma Obywatelska za wszelką cenę próbuje zdeprecjonować zwycięstwo prezydenta Andrzeja Dudy dzieląc obywateli na lepszych i gorszych przy okazji wyrażając swoją pogardę dla seniorów, rolników, obywateli z podstawowym i zawodowym wykształceniem, czy mieszkańców małych miast i wsi.            

Ciekawe o czym świadczy zatem, idąc tym tropem fakt, że za Trzaskowskim murem stanęli … więźniowie? W lubuskiem w dogrywce walki o tytuł prezydenta RP podobnie jak w I turze wyborów zwyciężył kandydat Platformy Obywatelskiej. Co ciekawe zyskał miażdżące urzędującego prezydenta poparcie w zakładach karnych i aresztach.              

Jak podaje portal gazetalubuska.pl prym w tej lidze wiedzie Zakład Karny w Krzywańcu w gminie Nowogród Bobrzański, gdzie jak wynika z danych PKW na prezydenta Andrzeja Dudę zagłosowały 103 osoby, a na Rafała Trzaskowskiego … 395 osób!                 

Podobnie, choć trochę bardziej łaskawie dla kandydata popieranego przez PiS głosowano w innych lubuskich miejscach obowiązkowego odosobnienia. Na przykład w Zakładzie Karnym w Gorzowie wynik 275 : 97, w Areszcie Śledczym w Zielonej Górze 167 : 58  oczywiście dla Trzaskowskiego.               

Czy swój zawsze ciągnie do swego, to odpowiedź na pytanie dlaczego osadzeni wybierali powrót do gry PO?         

         
W wymiarze całego kraju zwyciężył z niewielką przewagą Andrzej Duda, lubuszanie natomiast zamanifestowali ogromne poparcie dla opozycji oddając na Trzaskowskiego 59,8% głosów poparcia, czyli o prawie 20 punktów procentowych więcej niż na urzędującego prezydenta.                  

Opracowanie BC 

Dodaj komentarz