„Gorzowianie walczą o przetrwanie a władza o swoje”

Gorzowscy radni nie widzą nic niestosownego w zakupie dla nich tabletów po ok. 500 zł.         

Jeszcze nie ucichła wrzawa w Gorzowie po tym jak miejscy radni na pierwszej sesji on-line uchwalili na wniosek przewodniczącego rady wypłatę diet w pełnej wysokości nawet w przypadku zwolnienia lekarskiego, a już znowu opinię publiczną zbulwersował fakt, że urząd miasta za pieniądze podatników zakupił radnym tablety za ok. 500 zł za sztukę.          

Gorzowianie w mediach społecznościowych nie zostawili suchej nitki na swoich radnych po tym jak własne interesy przedłożyli ponad dobro lokalnej społeczności. Jak czytamy w artykule Zbigniewa Borka na portalu gazetalubuska.pl:             
„Najbardziej chyba jednak gorzowian wkurzyło to, że jako Rada Miasta podjęliście taką decyzję w czasie epidemii. W czasie, w którym powinniście raczej poświęcić energię na walkę ze skutkami koronawirusa. W czasie, w którym inni martwią się o przetrwanie. Bo już stracili pracę. Bo za chwilę mogą ją stracić. Albo dostają 80 proc. pensji czy 50 proc. postojowego z tarczy antykryzysowej. Gorzowianie oczekiwali od Was jako swoich przedstawicieli działań dokładnie odwrotnych. Gdy na gazetalubuska.pl zapytaliśmy, czy w czasie kryzysu dieta radnych powinna być obniżona, aż 91 proc. głosujących odpowiedziało: tak. Wprawdzie możecie, Szanowni Państwo, machnąć ręką na taką sondę, bo wzięło w niej udział tylko 247 osób. Jeśli jednak uwzględnicie opinie z forów, to raczej wątpliwości mieć nie powinniście: ludzie Was za to nie chwalą. I to naprawdę jest najłagodniejsze, co mogę napisać.         

Zapewne tego nie zauważyliście. Inaczej nie potrafię wytłumaczyć tego, że bez większego oporu z Waszej strony zapadła decyzja o zakupie tabletów dla każdego z Was, Drodzy Państwo. To takie oczywiste: sesje muszą odbywać się zdalnie i radnym potrzebne są służbowe tablety. Nie słyszałem, żebyście to samo mówili o nauczycielach czy uczniach, którzy mają zdalne lekcje. Internauci chyba też nie słyszeli”.               

Autor artykułu zaapelował do radnych o taktowne wybrnięcie z tej haniebnej sytuacji:             
„Mam więc dla Państwa propozycję. Oddać służbowego tabletu nie możecie, ale kupić taki z diety (1878 zł miesięcznie, szef rady: 2684 zł) i dać szkole już tak. Jakiś dzieciak się ucieszy. Będzie miał na czym się uczyć”.        


Panie i Panowie radni do dzieła!          

Na podstawie gazetalubuska.pl
https://gazetalubuska.pl/panie-i-panowie-radni-gorzowa-czy-wy-naprawde-wstydu-nie-macie-opinia/ar/c1-14946408

Obraz rickey123 z Pixabay

Get involved!

Comments

No comments yet