Gdańszczanin usłyszał zarzut znieważenia prezydenta Dudy. Jego prawnik tłumaczy, że to „element dopuszczalnej krytyki i satyry”

 46-letni gdańszczanin jeździł po mieście busem z podobizną Andrzeja Dudy w czapce błazna i napisem: „Wolę w szambie zanurkować, niż na Dudę zagłosować“. Policja zatrzymała go po telefonie od przechodnia. Czy będzie odpowiadał za znieważenie prezydenta RP? 

Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku poinformowała portal trojmiasto.pl, że po zatrzymaniu przez policję i przesłuchaniu właściciel samochodu usłyszał zarzut znieważenia prezydenta. Oprócz sentencji i zdjęcia Andrzeja Dudy w czapce błazna, na karoserii busa umieszczono napis: “WY PAD”.

Mecenas Marek Kanawka, pełnomocnik zatrzymanego pana Sebastiana stwierdził w rozmowie z „Gazetą Wyborczą Trójmiasto”, iż uważa ww. zarzut za absurdalny. Jest to bowiem “element dopuszczalnej krytyki i satyry”. Agmnieszka Pomaska,gdańska posłanka PO, zapowiedziała pomoc prawną dla autora tego niecodziennego happeningu “motoryzacyjnego”.

Oprac. ŁC

Na podstawie:

Dodaj komentarz