Toruń. Zdroje na nowym węźle

Na nowym węźle przesiadkowym w al. św. Jana Pawła II stanęły poidełka, czyli uliczne zdroje wody pitnej. Mogą z nich skorzystać nie tylko spragnieni pasażerowie, ale także ich psy. Poidełko ma bowiem na dole osobny kranik.

Poidełka zainstalowano na platformach przystankowych nowego węzła przesiadkowego (po jednym na każdej). Woda, która z nich płynie, pochodzi ze specjalnie przeznaczonego do tego przyłącza zasilającego zdroje uliczne wody pitnej. Wyposażone zostały w zawory antyskażeniowe. Aby woda poleciała, wystarczy nacisnąć przycisk.

– Chcieć się pić może nie tylko ludziom, ale i zwierzętom. Oczywiście wody dla psiaka można nalać do miseczki z kraniku dla ludzi. Ale przecież nie każdy musi mieć przy sobie jakieś naczynie. Dlatego uznaliśmy, że zdroje powinny być wyposażone w dodatkowy kranik, na dole, dla spragnionych zwierzątmówi rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu Sylwia Derengowska.Mamy nadzieję, że zarówno pasażerowie, jaki i ich czworonożni przyjaciele, będą zadowoleni z takiego rozwiązania.

źródło: komunikat UM Toruń; https://www.torun.pl/pl/zdroje-na-nowym-wezle

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz