Nielegalne odpady palili w beczkach. Smród był nie do zniesienia

Jak poinformowała straż miejska w Inowrocławiu w ubiegły poniedziałek wpłynęło zgłoszenie, że ktoś spala odpady na terenie strefy gospodarczej przy ul. Towarowej. Przybyli na miejsce strażnicy zastali 4 beczki oraz obok stertę czyściwa nasączonego substancjami chemicznymi będącymi prawdopodobnie odpadami poprodukcyjnymi.

Beczki służyły komuś do spalania czyściwa. Wokół unosił się nieprzyjemny zapach. Funkcjonariusze pobrali próbkę popiołu z beczek. Takie same odpady zostały również wyrzucone przy ul. Marcinkowskiego. Funkcjonariusze po przeszukaniu tych odpadów ustalili, że pochodzą one z jednej z firm z siedzibą w województwie mazowieckim. Ustalono również, że firma odbierająca odpady również ma siedzibę w tym województwie.

Z informacji uzyskanych przez strażników odpady miały trafić do kolejnych firm zajmujących się utylizacją tego rodzaju odpadów. Z monitoringu z firm znajdujących się przy ulicy Towarowej okazało się, że odpady były przywożone przez tę samą osobę poruszającą się białym busem.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa interwencja straży miejskiej zakończyła się przekazaniem całej sprawy wraz z pobraną próbką popiołu do Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu. Odpady zostały już uprzątnięte.

Źródło: Straż Miejska Inowrocław