Greta Thunberg neomarksistką. „Kryzys klimatyczny to też kolonializm, rasizm i patriarchat”

Szwedzka ekoaktywistka przyznała, że obecny kryzys klimatyczny nie obejmuje jedynie troski o środowisko naturalne, ale jest kryzysem „praw człowieka, sprawiedliwości i woli politycznej”. Thunberg przekonuje, że przyczynił się do niego „kolonialny, rasistowski i patriarchalny system opresji”.

Maski opadły. Nastoletnia wojowniczka o „sprawiedliwość klimatyczną” swoimi wywodami na temat sprawiedliwości społecznej ujawniła to, co od dłuższego czasu przewidywali obserwatorzy ekologicznego szaleństwa. Zielona agenda jest w swej istocie mutacją czerwonego neomarksizmu. Wzywa także do światowej rewolucji.

„Paliwa kopalne dosłownie nas duszą (…) działania muszą być potężne i zakrojone na wielką skalę. Kryzys klimatyczny wszakże nie odnosi się jedynie do środowiska. To kryzys praw człowieka, sprawiedliwości, woli politycznej. Kolonialny, rasistowski i patriarchalny system opresji stworzył go i napędził” – przekonuje w oficjalnym oświadczeniu opublikowanym z okazji trwającego szczytu COP25 w Madrycie.

Jak widzimy, ekologiczne postulaty Thunberg idą w parze z wizją przemodelowania świata w myśl pomysłów współczesnej lewicy. W ich mniemaniu walka klas trwa nadal; miejsce proletariatu zajęła planeta, zwierzęta, kobiety oraz społeczeństwa krajów trzeciego świata. Za ustanowienie takiego systemu obwinia się białych mężczyzn, patriarchalizm, rasizm i pozostałości kolonializmu. Do globalnego „wyzwolenia” i ustanowienia rzekomo sprawiedliwego systemu równych szans ma posłużyć światowa rewolucja.

W tekście młodej Szwedki znajduje się także wezwanie do „rozmontowania” tego systemu za pomocą „klimatycznego ruchu oporu”, który „zmieni wszystko”.

„Nadal będziemy utrzymywać miarowy rytm strajków, protestów i innych akcji. Staniemy się coraz głośniejsi. Zrobimy wszystko co w naszej mocy by przekonać przywódców do zakulisowego zjednoczenia” – grzmiała. „Kolektywne akcje działają; udowodniliśmy to. Ale by zmienić wszystko, potrzebujemy każdego. Każdy z nas musi przyłączyć się do klimatycznego ruchu oporu. Nie możemy jedynie mówić, że nam zależy. Musimy to pokazać” – wzywała.

Źródło: dailywire.com / project-syndicate.org
PR za PCh24

Read more: http://www.pch24.pl/greta-thunberg-neomarksistka–kryzys-klimatyczny-to-tez-kolonializm–rasizm-i-patriarchat,72522,i.html#ixzz67ATxjLqo

Dodaj komentarz