Druga część Obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Konstancinie-Jeziornie

W dniu wczorajszym tj. 6-tego marca miała miejsce druga zaplanowana na ten rok cześć  obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Konstancinie-Jeziornie współorganizowana przez oddział gminny Stowarzyszenia RKW.

Tym razem rozpoczęliśmy spotkanie mszą Świętą w intencji Żołnierzy Podziemia  Niepodległościowego 1944-1963.

Mszy Świętej przewodniczył Ksiądz Proboszcz Leszek Jackiewicz, a asystował mu ksiądz prałat Tadeusz Kowalik. W trakcie mszy ksiądz Proboszcz wygłosił płomienną i bardzo patriotyczna homilię łącząc wspaniale liturgię dnia z intencją mszalną. Wierni nagrodzili Proboszcza zasłużonymi brawami.

Po Eucharystii wszyscy zebrani zostali zaproszeni na koncert „Polska Golgota” w wykonaniu:

• Grupę Artystów „Pod Prąd”
  • Harcerzy 1 UDH „Żagiew”
  • Chóru „Dziecięce Podwórko” ze szkoły Nr. 4 ze Słomczyn

Nad całością koncertu czuwały: Panie Agata Gregorczyk-Janik i Barbara Daniszewska.

Koncert dostarczył wszystkim zebranym mnóstwo wrażeń artystycznych, za które zgromadzona w kościele publiczność i wierni nagrodziła wszystkich uczestniczących artystów gorącymi brawami.

Całość wieczoru zakończył mały poczęstunek w domu parafialnym, na którym mogliśmy podzielić się swoimi wrażeniami.

Kategorie Bez kategorii