Dobra zmiana prześladuje na dobre

Od końca 2015 roku w Polsce rządzi ekipa, która nazwała siebie „dobrą zmianą„.

Nie dla każdego jednak, jest ona tak samo dobra.

Kogo zatem „dobra zmiana” prześladuje ?

Kim są wrogowie systemu A.D. 2020, których to „dobra zmiana” prześladuje ?

Wreszcie, co prześladowania te mówią o istocie obecnego systemu ?

Otóż „dobra zmiana” prześladuje – uwaga – byłych działaczy opozycji antykomunistycznej oraz byłych działaczy opozycji niepodległościowej z czasów PRL.

Na podstawie wiadomości uzyskanej 1 sierpnia 2020 informuję, jak dalej.

15 czerwca 2020 roku, Sąd Rejonowy Katowice – Wschód w Katowicach, wydał wyrok na byłych działaczy opozycji antykomunistycznej z czasów PRL, w związku z udziałem w legalnym wiecu wyborczym, który miał miejsce 18 października 2018 (sygnatura akt: III W 225/19).

Motywem wiecu był protest przeciwko notorycznej obecności w przestrzeni publicznej Katowic, obelisku zbrodniarza komunistycznego – Jerzego Ziętka.

Poniżej nieco o szerszym tle toczącego się od prawie dwóch lat procesu.

Nie chwaląc tego, co działo się wcześniej, jednak przez ostatnie 5 lat rządów „dobrej zmiany” represje przeciw byłym działaczom antykomunistycznej opozycji – za podobne wiece domagające się usunięcia z przestrzeni publicznej obelisków komunistycznych zbrodniarzy – są kontynuowane. Represje spotykają nas ze strony:

– nigdy nie zdekomunizowanych prokuratorówdobrej zmiany„, sprawujących swoje funkcje pod kierownictwem ministra sprawiedliwości, a zarazem Prokuratora Generalnego – Zbigniewa Ziobry

– czerwonej, nigdy nie zdekomunizowanej policjidobrej zmiany„, do niedawna pod kierownictwem Joachima Brudzińskiego

– nigdy nie zdekomunizowanej, sędziowskiejnadzwyczajnej kasty„, pod kierownictwem z własnego nadania, niekontrolowalnym, społecznie nieweryfikowalnym, słowem przez – arcykapłanów duraczowskiego sanhedrynu

***

18 października 2018, w trakcie trwania kampanii wyborczej do samorządów, na dwa dni przed ciszą wyborczą, funkcjonariusze katowickiej policji napadli na legalny wiec wyborczy kandydata na prezydenta miasta Katowice, zatrzymując bądź legitymując jego uczestników.

Gdyby ubiegający się wtedy o reelekcję Marcin Krupa, dysponował nie tylko strażą miejską i nieformalnym, nielegalnym wpływem na działania katowickiej policji,ale również wojskiem, to zapewne na uczestników wiecu wysłałby nie policję, tylko czołgi.

Represyjne wyroki Sądu Rejonowego w Katowicach, spotkały tym razem panią Annę Nikodem-Przekupień oraz pana Grzegorz Kitę.

Pani Anna Nikodem-Przekupień, to była działaczka opozycji antykomunistycznej oraz w konsekwencji więzień polityczny PRL. Wówczas to zasłynęła m.in. jako organizatorka odważnych protestów, które to gromadziły na salach rozpraw PRL-owskich sądów rodziny podsądnych (oskarżonych lub obwinionych).

W 2018 roku, ponownie w charakterze podsądnego, pani Anna Nikodem-Przekupień stanęła przed sądem. Chociaż do 12 sierpnia przebywa w szpitalu, w tym czasie otrzymała pismo urzędowe do swego domu !

Sama tak komentuje wyrok Sądu Rejonowego:
… przy mojej emeryturze — zł – to jest kolosalna kwota ! Dla mnie stan wojenny się nie skończył. Jak w stanie wojennym, teraz „dobra zmiana” wykańcza mnie finansowo !

Pan Grzegorz Kita to były działacz opozycji niepodległościowej – weteran walk w szeregach Konfederacji Polski Niepodległej.

Zasądzone wyroki:
100,- zł grzywny + 130,- zł kosztów, w stosunku do każdego z obojga obwinionych.

Będzie miała miejsce rozprawa odwoławcza przed Sądem Okręgowym w Katowicach.

Sporo wyjaśnień można również znaleźć w poniższych, powiązanych tematycznie tekstach:

https://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/prezydent-katowic-scigany

https://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/bitwa-o-stalinogrod

https://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/zlogi-stalinogrodu-wyprowadzic

https://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/utrwalacze-prl

https://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/byc-moze

***

W lipcu 2019 dokooptowany został na stanowisko Wiceprezydenta Miasta Katowice również reprezentant lewicy – kolega przewodniczącego SLD Włodzimierza Czarzastego (jeszcze ze Stowarzyszenia Ordynacka) – Jerzy Woźniak. Sytuacja jest zatem czysta. W Katowicach rządzi ouvertement bezwstydna koalicja

FORUM/PiS/SLD.

https://dziennikzachodni.pl/jerzy-wozniak-z-sld-nowym-wiceprezydentem-katowic-zastapi-marzene-szube/ar/c1-14251365

Będę się starał informować na bieżąco, o dalszym biegu tej sprawy sądowej.

Dodatkowe materiały związane ze sprawą, wysyłam drogą mail’ową, po uprzednim uzyskaniu na takowe zapotrzebowania oraz otrzymaniu adresu mail’owego dla wysyłki.

PRZEŚLIJ DALEJ, KOMU ZDOŁASZ

Maciej Krogulski

źródło: niepoprawni.pl

3 komentarze do wpisu „Dobra zmiana prześladuje na dobre”

Dodaj komentarz