Czy protestującym rzeczywiście chodzi tylko o wyrok TK?

Czy protestującym rzeczywiście chodzi tylko o wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji embriopatologicznej?         

Demonstracje przeciwników zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej przyjmują w Szczecinie coraz bardziej wulgarną i agresywną formę jawnej nienawiści do katolików i wartości chrześcijańskich.             

Jak donosi portal 24kurier.pl radny PiS Dariusz Matecki w związku z częstymi przypadkami braku szacunku protestujących do miejsc kultu religijnego i miejsc pamięci narodowej oraz aktami dewastacji kościołów, symboli katolickich i zakłócania nabożeństw, zwrócił się do prezydenta Szczecina Piotra Krzystka, mimo, że ten w mediach społecznościowych wyraził swoje poparcie dla protestujących kobiet, o oddelegowanie funkcjonariuszy Straży Miejskiej do ochrony szczecińskich świątyń.           

Protestujący przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego nie uznają żadnych świętości. W Szczecinie podczas manifestacji rozwścieczonego tłumu nieznani sprawcy zniszczyli już krzyż misyjny przy Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz zdewastowali Bazylikę Archikatedralną i pomnik Jana Pawła II. Nie wiadomo do czego mogą posunąć się w najbliższej przyszłości.           

Nasilone ataki na świątynie i profanacja symboli religijnych w regionie wywołały również zdecydowaną reakcję metropolity szczecińsko-kamieńskiego. Arcybiskup Dzięga jak czytamy w portalu stargard.naszemiasto.pl w odezwie do księży z terenu archidiecezji w związku z wystąpieniem ,,(…)naruszeń liturgii i nabożeństw oraz nietykalności świątyń, krzyży i figur świętych(…)” poparł organizację Kościelnej Służby Porządkowej i zachęca wiernych do włączenia się w akcję ochrony kościołów.         

Arcybiskup Dzięga, który sam w czasie jednej z manifestacji stał się obiektem ataków protestujących, którzy głośno demonstrowali swój sprzeciw pod siedzibą kurii przy szczecińskim seminarium i pod domem metropolity, nawołuje zarówno organizatorów manifestacji jak i winnych aktów wandalizmu do refleksji i zawrócenia z obranej w emocjach drogi, księżom zaleca zaś w ich intencji ,,modlitwę przebłagalną oraz prośbę o łaskę nawrócenia i opamiętania sprawców”.             

Opracowanie BC 
Źródło:      

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz