Czy Port Lotniczy Szczecin-Goleniów będzie kolejną ofiarą nadgorliwych decyzji rządu?

Porty lotnicze nie zarabiają, a ciążą na nich bardzo kosztowne obowiązki związane z zachowaniem pełnej gotowości użytku publicznego              

Rząd obiecuje regionalnym portom lotniczym wsparcie finansowe, ale pod warunkiem, że utrzymają „gotowość operacyjną”. Zachodzi tylko pytanie jak mają to zrobić kiedy wcześniejszymi decyzjami polityków mocno na wyrost zostały całkowicie  pozbawione dochodów i skazane raczej prędzej niż później na bankructwo.           

Czy pozbawiony również części dochodów samorząd województwa, który jest udziałowcem lotniska i poza tym posiada  mnóstwo innych mocno naciąganych wydatków będzie w stanie zapewnić portowi lotniczemu Szczecin-Goleniów przetrwanie? Jest to mało prawdopodobne, tym bardziej, ze marszałek województwa w czarnych barwach widzi jego sytuację.             

Już ponad miesiąc temu portal gazetaprawna.pl donosił, że sytuacja regionalnych portów lotniczych jest beznadziejna.       

Czy zamierzeniem rządu było w ten sposób wsparcie na pewno dobrze zabezpieczonego przez niemiecki rząd przed bankructwem lotniska w pobliskim Berlinie? Pora wycofać się z twarzą z idiotycznej taktyki niszczenia Polski i wmawiania Polakom, że to dla ich dobra oraz skończyć z życiem w świecie ułudy, że rząd nas ratuje i bezinteresownie cokolwiek rozdaje.             

Oprac. BC

Dodaj komentarz