Czy gorzowskim radnym PO chodzi o prawa kobiet?


To czym zajmują się niektóre polskie samorządy kiedy mieszkańcy gmin w związku z koronawirusową histerią rządzących tracą grunt pod nogami, a i same gminy znalazły się w mało komfortowej sytuacji, może budzić spore zdumienie. Jak donosi portal gazetalubuska.pl radni PO w Gorzowie uznali, że jest teraz najwłaściwszy moment na to aby zająć się nadaniem nazwy nienazwanemu jeszcze miejscu w centrum miasta.                   

Ktoś niewtajemniczony mógłby rzeczywiście pomyśleć, że miejscy radni nie mają ważniejszych spraw na głowie, ale przy bliższym rozpoznaniu okoliczności sprawy okazuje się, że raczej może chodzić o tarcia PO i PiS, do których pretekstem stały się tym razem prawa kobiet. Bowiem owe miejsce w centrum miasta radni klubu KO umyślili sobie nazwać właśnie skwerem Praw Kobiet. A wszystko ze szlachetnych pobudek, jak czytamy w uzasadnieniu złożonego już w biurze rady miasta projektu uchwały: ,,inicjatywa ma na celu podkreślenie i docenienie uprawnień i wolności kobiet”.                

Pomysł wydaje się szczególnie zastanawiający w związku z tym, że wcześniej zanim rozpoczął się po wyroku TK w sprawie aborcji exodus wściekłych kobiet, jakoś do głowy im to aby uzyskanie praw wyborczych przez kobiety uczcić nie przyszło, a w dodatku w tej samej lokalizacji ma stanąć z inicjatywy środowisk patriotycznych związanych z PiS, pomnik ofiary komunistycznego reżimu, sanitariuszki AK Danuty Siedzikówny ps. Inka, o czym rada miasta zadecydowała jeszcze we wrześniu ubiegłego roku.                

Co prawda radni PO byli przeciw lub wstrzymali się od głosu, a uczestnicy tzw. strajków kobiet obrali sobie to miejsce z powodu bliskości siedziby biura PiS na zbiórki, ale jak wynika z wypowiedzi przewodniczącego klubu PiS zastanawiający jest fakt, że kiedy chodziło o upamiętnienie ,,Inki”, łamanie praw kobiet nie było tak ważne dla radnych PO jak teraz kiedy protesty kobiet wymierzone w rząd PiS stały się jego przeciwnikom politycznym bardzo na rękę.           

Opracowanie BC 
Źródło:    

Get involved!

Comments

No comments yet