Co oprócz niszczenia wartości narodowych ma do zaproponowania Lewica Razem?

Rozpoczęta po ogłoszeniu przez TK wyroku w sprawie aborcji krucjata na polski Kościół katolicki i narodowe wartości trwa i przybiera coraz bardziej na sile. Jak donosi portal wszczecinie.pl lokalni działacze Lewicy Razem wystąpili z inicjatywą odebrania Janowi Pawłowi II honorowego obywatelstwa miasta Szczecina. Zapowiedzieli złożenie petycji w tej sprawie do rady miasta. Zbiórka podpisów ma się odbyć elektronicznie.          

Zapowiedź LR wywołała komentarz profesora Uniwersytetu Szczecińskiego, politologa dr hab. Macieja Drzonka, który w portalu szczecin.tvp.pl odniósł się do coraz częstszych podobnych inicjatyw, które mają niestety miejsce w całej Polsce: ,,Osoby, które składają tego typu petycje – powinny najpierw zastanowić się i dociec, jeśli są w stanie dociec – kim był tak naprawdę Jan Paweł II”.            

Uwaga wydaje się tym bardziej na miejscu, że na tym nie koniec. To ma być dopiero początek odbierania splendoru polskiemu papieżowi w mieście. Działacze Lewicy Razem po raporcie o pedofilii w Kościele katolickim najwyraźniej rozpoznali sprawę w trybie przyspieszonym i uznali Jana Pawła II winnym zaniedbań Kościoła w tej sprawie i promowania hierarchów kościelnych-przestępców seksualnych oraz zamierzają wymierzyć karę w postaci stopniowego całkowitego usuwania śladów Karola Wojtyły w mieście.     

                
Po odebraniu Janowi Pawłowi II honorowego obywatelstwa przyjdzie czas na zmianę nazwy ulicy jego imienia i być może, choć jak czytamy w portalu wszczecinie.pl nie ma jeszcze na razie takiego projektu, zlikwidowanie pomnika na Jasnych Błoniach, upamiętniającego niezwykle ważną dla mieszkańców miasta wizytę ojca świętego w czerwcu 1987 roku.           

Internauta RAFAŁ, jeden z komentujących doniesienie portalu wszczecinie.pl o lokalnej akcji Lewicy Razem ma inne wytłumaczenie ataków środowisk lewicowych na Jana Pawła II:           ,,(…)Jan Paweł 2 to im przeszkadza chyba tym że pomógł obalić ich ukochany system komunistyczny”.           

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz