Chodzi o samorząd czy o rozgrywki polityczne? Rozłam w powiecie nowosolskim. KWW Tyszkiewicz ma większość w zarządzie


Po upadku koalicji w zarządzie powiatu nowosolskiego sytuacja pomiędzy samorządami jest bardzo napięta. Czy to zapowiedź zakończenia trwającej od wielu lat doskonałej współpracy i nastania politycznej wojny? Nowy Prezydent Nowej Soli startujący w wyborach z poparciem KWW Wadim Tyszkiewicz, zaprzecza i zapewnia, że jest samorządowcem a nie politykiem.

24 stycznia upadła koalicja rządząca powiatem. Nieetatowego członka zarządu z PO zastąpił bowiem nie inny kandydat tego ugrupowania ale przedstawiciel klubu KWW Wadim Tyszkiewicz, w związku z tym ten komitet uzyskał większość w zarządzie powiatu (11 na 10 radnych z innych ugrupowań) i od tej pory może rządzić samodzielnie. Samorządy obawiają się, że taki rozkład sił nie będzie korzystny dla pracy zarządu, a także interesów społeczności powiatu. 

Czyżby gminy miały już dość Nowej Soli jako przywódcy i same chcą rozdawać karty? Czy to raczej obawy i środki zapobiegawcze po tym jak cztery gminy zostały bezwzględnie potraktowane przez włodarzy Nowej Soli podczas akcji zbiórki na tomograf dla powiatowego szpitala w Nowej Soli, którą przeprowadzili na swoich warunkach nie dopuszczając innych samorządów do głosu?

Więcej na stronach:

https://gazetalubuska.pl/powiat-nowosolski-peka-i-to-nawet-nie-na-pol-co-sie-stalo-dlaczego-samorzadowcy-nie-chca-ze-soba-wspolpracowac/ar/c1-14738400

https://gazetalubuska.pl/wlodarze-czterech-gmin-powiatu-nowosolskiego-pisza-list-otwarty-w-sprawie-tomografu-dla-szpitala-a-w-miescie-powstal-komitet/ar/13930656

Na podstawie gazetalubuska.pl

Obraz Kurt Deiner z Pixabay

Dodaj komentarz