Burmistrz Gryfina potrzebuje dwóch miesięcy na udzielenie informacji ile przyznał sobie nagrody

Gryfiński magistrat próbuje chyba pobić rekord świata albo ma coś do ukrycia.

Podanie bowiem do wiadomości publicznej prostej informacji, dotyczącej wielkości nagród, które przyznał lokalnym Pięciu Wspaniałym z okazji Dnia Samorządowca nastręcza urzędnikom wiele trudności.                   

Redakcja portalu igryfino.pl wystąpiła z prośbą o udostępnienie danych ile pieniędzy w ramach tych nagród przyznano burmistrzowi Gryfina Mieczysławowi Sawarynowi, jego zastępcom Pawłowi Nikitińskiemu i Tomaszowi Milerowi, sekretarz Ewie Sznajder oraz skarbniczce Beacie Blejsz. Licząc na szybką odpowiedź do wniosku załączono specjalnie przygotowane przejrzyste tabelki, w które wystarczyło wpisać odpowiednie kwoty. 

Jakież było zdziwienie dziennikarzy lokalnego portalu kiedy okazało się, że sprawa nie jest wcale tak prosta na jaką wygląda i odpowiedź na pytanie zajmie urzędnikom tylko dwa … miesiące! Jeszcze ciekawiej wygląda uzasadnienie wydłużenia terminu w odpowiedzi z Urzędu Miasta i Gminy Gryfino na pismo portalu w tej sprawie:   

„Zgodnie z art.13 ust.2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej … zawiadamiam, że informacja publiczna w zakresie dwóch wniosków z dnia 28 maja 2020 roku zostanie udostępniona do dnia 28 lipca 2020 r.   
Wydłużenie terminu udostępnienia informacji publicznej występuje z uwagi na obszerność złożonych wniosków oraz konieczność dokonania rzetelnych i dokładnych wyliczeń za lata 2015-2020 w celu przygotowania odpowiedzi, o które Pan wnioskuje”.       

Cóż za sumienne podejście urzędników Gryfina do sprawy! A zwykły obywatel na nawet najbardziej złożone zapytania urzędowe ma na odpowiedź aż … 7 dni.          

Komentarze gryfinian na ten temat świadczą o tym, że mieszkańcy nie mają złudzeń co do intencji gminnej władzy:      

    
– Nie chce szybko powiedzieć bo ma pewno coś do ukrycia albo chce aby ludzie zapomnieli i po kościach się rozeszło.         

– Przecież burmistrz musi się dokładnie zastanowić komu ile dał. A jak za dużo to odebrać.        

– Swoich pracowników nie nagrodził a dzięki nim ma kasę ..nagrody należą się wszystkim albo wcale a nie elita sama sobie nagrody daje..pokazał Pan Burmistrz jakie ma podejście i szacunek do swoich zwykłych pracowników którzy podlegają pod gminę.. wstyd Panie burmistrzu tak traktować ludzi swoich na gorszy sort..       
Za co te nagrody? W mieście się nic nie dzieje. Gryfino dawno nie było tak zaniedbane. Uciąć pensje za nicnierobienie.       

– Mądry burmistrz by powiedział: mamy kryzys, wiemy jak podatnikom jest ciężko, oszczędzamy więc nie ma pieniędzy na nagrody.        

– Mądry burmistrz MYŚLI o mieszkańcach tak jak przysięgał, a nie o tym jak sobie napchać kieszenie.       

Oprac. BC

Na podstawie:

Get involved!

Comments

No comments yet