Burmistrz Gryfina potrzebuje dwóch miesięcy na udzielenie informacji ile przyznał sobie nagrody

Gryfiński magistrat próbuje chyba pobić rekord świata albo ma coś do ukrycia.

Podanie bowiem do wiadomości publicznej prostej informacji, dotyczącej wielkości nagród, które przyznał lokalnym Pięciu Wspaniałym z okazji Dnia Samorządowca nastręcza urzędnikom wiele trudności.                   

Redakcja portalu igryfino.pl wystąpiła z prośbą o udostępnienie danych ile pieniędzy w ramach tych nagród przyznano burmistrzowi Gryfina Mieczysławowi Sawarynowi, jego zastępcom Pawłowi Nikitińskiemu i Tomaszowi Milerowi, sekretarz Ewie Sznajder oraz skarbniczce Beacie Blejsz. Licząc na szybką odpowiedź do wniosku załączono specjalnie przygotowane przejrzyste tabelki, w które wystarczyło wpisać odpowiednie kwoty. 

Jakież było zdziwienie dziennikarzy lokalnego portalu kiedy okazało się, że sprawa nie jest wcale tak prosta na jaką wygląda i odpowiedź na pytanie zajmie urzędnikom tylko dwa … miesiące! Jeszcze ciekawiej wygląda uzasadnienie wydłużenia terminu w odpowiedzi z Urzędu Miasta i Gminy Gryfino na pismo portalu w tej sprawie:   

„(…) zawiadamiam, że informacja publiczna w zakresie dwóch wniosków z dnia 28 maja 2020 roku zostanie udostępniona do dnia 28 lipca 2020 r.   
Wydłużenie terminu udostępnienia informacji publicznej występuje z uwagi na obszerność złożonych wniosków oraz konieczność dokonania rzetelnych i dokładnych wyliczeń za lata 2015-2020 (…)”.       

Cóż za sumienne podejście urzędników Gryfina do sprawy! A zwykły obywatel na nawet najbardziej złożone zapytania urzędowe ma na odpowiedź aż … 7 dni.          

Komentarze gryfinian na ten temat świadczą o tym, że mieszkańcy nie mają złudzeń co do intencji gminnej władzy.

Oprac. BC

Na podstawie:

Dodaj komentarz