Borys Budka pod Kapitolem widział… Jarosława Kaczyńskiego!

Po prowokacji w Waszyngtonie, podczas której część demonstrantów wkroczyła do gmachu Kapitolu, opozycja totalna zaczęła wiązać to z sytuacją w Polsce. Oto kilka z opublikowanych komentarzy:

Sławomir Nitras, PO:

PiS się będzie żegnał z władzą podobnie. Oby skutek był podobny.

Tomasz Trela, Lewica (twit skasowany):

A gdyby tak wejść do Pana Andrzeja Dudy do Pałacu i powiedzieć grzecznie, „dobry wieczór Panie Andrzeju, kiedy Pan rozpocznie swoją Prezydenturę, bo od wyborów już trochę minęło”. Idziemy!

Barbara Nowacka, Koalicja Obywatelska, Inicjatywa Polska:

Rozpaczliwe i agresywne podrygi turbopopulizmu w USA. Trudno nie zauważać możliwych analogii z „naszymi” gdy będą tracić władzę.

Kamila Gasiuk-Pihowicz, PO (wczesniej Nowoczesna):

Jeśli w ten sposób wygląda zmiana władzy w USA, to boje się myśleć jak ona w przyszłości może wyglądać w Polsce…

Tomasz Lis, redaktor naczelny Newsweeka:

Ponieważ władza w Polsce wyglada i działa jak Trump na sterydach, koniec obecnego reżimu – obawiam się- będzie jeszcze bardziej dramatyczny niż koniec Trumpa.

Opozycja totalna próbowała wejść w narrację rzekomego siłowego odzyskiwania władzy. Wytknięte zostały jej wybryki z puczu z przełomu 2016-17 r. (tak to nazwał Grzegorz Schetyna).

Małgorzata Kidawa-Błońska, PO: To niewyobrażalne, co dzieje się teraz na Kapitolu. Trump tak bardzo nie może pogodzić się z porażką i niespełnionymi ambicjami, że gotowy jest podpalić swoją ojczyznę.

Maciej Stańczyk, dziennikarz: O tu proszę, Małgorzata Kidawa-Błońska, poznaje Pani?

Michał Broniatowski, Onet, koordynator Politico, (wg wikipedii syn płka SB Mieczysława):

wstrząsające potknięcie demokracji

Nagroda Złotego Goebbelsa przypomniała, że red. Broniatowski w 2016 r. instruował, jak zdobywać budynki publiczne

W końcu w piątek 8 stycznia podczas konferencji pod Kopalnią Wujek do sytuacji na Kapitolu odniósł się sam przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka. Powiedział dosłownie(!), że w tych wydarzeniach widzi prezesa Kaczyńskiego (sic!):

„Dziś przede wszystkim Kaczyński i jego ludzie są takim symbolem tych osób, które atakowały Kapitol. Niestety analogie są bardzo, bardzo proste. Kaczyński jest człowiekiem, który niszczy demokratyczne instytucje (…). Kaczyński jest takim symbolem człowieka bizona. Człowieka, który jest w stanie zniszczyć wszystko, byleby tylko zachować swoją władzę. I kiedy dzisiaj patrzymy na to co wydarzyło się niedawno w Stanach Zjednoczonych, to możemy przed oczami mieć właśnie… to, co reprezentuje obóz Zjednoczonej Prawicy”.

Christopheros

Źródła:


https://youtu.be/orFvL7QzArk

4 komentarze do wpisu „Borys Budka pod Kapitolem widział… Jarosława Kaczyńskiego!”

Dodaj komentarz