Billboard kolejną kością niezgody w Lubuskiem

To, że prezydent Zielonej Góry i zarząd województwa lubuskiego nie darzą się miłością wiadomo nie od dzisiaj, ale ostatnio w regionie robi się coraz bardziej napięta atmosfera. Wszystko cokolwiek zrobi jedna strona trwającego od dawna sporu, przez drugą odbierane jest w kategoriach walki politycznej. Jak donosi portal gazetalubuska.pl w Lubuskiem znowu wrze, odkąd w Zielonej Górze pojawiło się kontrowersyjne ogłoszenie w przestrzeni publicznej miasta, wywołując kolejną burzę.     

           
Chodzi o billboard, sugerujący co prawda na pierwszy rzut oka zwyczajną kampanię bezpieczeństwa na drogach, ale napis ,,Marszałek nie dba o bezpieczeństwo rowerzystów”, umieszczony pod wielce wymownym obrazem rowerzysty, który przegrywa na drodze w starciu z samochodem z rejestracją ,,Lubuskie”, już taki zwyczajny nie jest. Wielu Lubuszanom kojarzy się on z planami budowy ścieżki rowerowej łączącej powiaty nowosolski z zielonogórskim, której sprawa finansowania poróżniła prezydentów Zielonej Góry oraz Nowej Soli z samorządem województwa. Co ciekawe ów billboard pojawił się na działce należącej do miasta, w dziwnie bliskiej lokalizacji od Urzędu Miasta Zielona Góra.         

Wywołało to natychmiastową reakcję urażonych publicznym dyskredytowaniem zarządu województwa, lokalnych polityków KO oraz samej marszałek województwa Elżbiety Polak, która jak wynika z wypowiedzi dla Gazety Lubuskiej traktuje treść ogłoszenia w kategoriach przestępstwa:         

   
,,Osobiście nie mogę patrzeć na to obojętnie, ponieważ doszło do publicznego zniesławienia organu samorządu wojewódzkiego. Kodeks postępowania karnego przewiduje ściganie z urzędu za takie czyny”.  

,,Skierujemy do autorów wezwanie do przeproszenia i usunięcia billboardu, a jeśli to nie nastąpi, odbędzie się proces”.      W obszarze zainteresowania polityków z KO jest nie tylko to, kto pozwolił sobie na umieszczenie w przestrzeni publicznej miasta tak jawnie szkalującego dobre imię marszałka i województwa lubuskiego ogłoszenia, ale również kwestia jego finansowania.

Kuriozum całej tej sytuacji jest to, że zdaniem atakowanej marszałek Polak, to raczej billboard, na którym zarzuca się jej brak dbałości o bezpieczeństwo rowerzystów na lubuskich drogach, sam stwarza zagrożenie dla użytkowników ruchu drogowego z powodu dość niefortunnego umieszczenia go w pasie drogowym.     

    
Więcej na stronie:        
https://gazetalubuska.pl/wojna-billboardowa-w-zielonej-gorze-kto-atakuje-urzad-marszalkowski-to-znieslawienie-twierdzi-elzbieta-polak/ar/c1-15539220

Opracowanie BC 


Źródło:    

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz