Białoruś. Wystawa na Mostowej

Od 9 lipca zapraszamy do obejrzenia nowej wystawy na Moście Staromiejskim. Przedstawione tam zdjęcia i więzienne listy przeniosą nas na Białoruś, której mieszkańcy cały czas walczą o swoje prawa. Wystawę będzie można oglądać przez najbliższe dwa tygodnie.

Blogerzy, biznesmeni, członkowie kampanii prezydenckiej i pokojowi demonstranci są przetrzymywani w białoruskich więzieniach tylko dlatego, że nie bali się korzystać ze swoich praw – praw do uczestnictwa w pokojowych zgromadzeniach, wyrażania swoich opinii i angażowania się w działalność polityczną. Większość z tych osób była celem politycznie motywowanych postępowań karnych w związku z wydarzeniami, które miały miejsce w czasie wyborów prezydenckich w sierpniu 2020 r. i po nich.

Zdjęcia części z nich oraz fragmenty listów przesyłanych przez nich z więzienia będzie można zobaczyć od 9 lipca na wpisującej się w trwający tydzień kultury białoruskiej wystawie na Moście Staromiejskim.

Wystawa powstała dzięki staraniom Fundacji „Białorusini w Łódzkim” oraz grupie Białorusini Kujawsko-Pomorskie we współpracy z Miastem Bydgoszcz.

źródło: komunikat UM Bydgoszcz; https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/bialorus-wystawa-na-mostowej/

Dodaj komentarz