Białoruś – Droga do wolności

10 grudnia obchodzimy Dzień Praw Człowieka. W tym roku ten dzień ma szczególny wydźwięk – w geście solidarności z Białorusinkami i Białorusinami, którzy walczą z autorytarnym reżimem, na Moście Staromiejskim prezentujemy wystawę „Białoruś – Droga do wolności”. Ekspozycję będzie można oglądać do 31 grudnia br.

10 grudnia przypada rocznica podpisania powszechnej Deklaracji Praw i Człowieka. Dzień ten obchodzony jest na całym świecie jako Dzień Praw Człowieka. Tegoroczny 10 grudnia jest wyjątkowy – od kilku tygodni Białorusinki i Białorusini wychodzą na ulice, żeby zaprotestować przeciwko sfałszowaniu wyborów prezydenckich w tym kraju. We geście solidarności z Białorusinkami i Białorusinami w miastach Unii Metropolii Polskich prezentowana jest od dziś wystawa zdjęć dokumentujących ostatnie miesiące walko o wolność i demokrację na Białorusi.

W Bydgoszczy wystawę 30 zdjęć można od dziś, 10 grudnia br. oglądać na Moście Staromiejskim. Ekspozycja będzie dostępna do 31 grudnia 2020 roku. Organizatorzy wystawy: miasto stołeczne Warszawa, Fundacja „Białoruski Dom”, Dom Spotkań z Historią.

źródło: UM Bydgoszcz; http://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/bialorus-droga-do-wolnosci/

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz