Bezprawie ustanowione rozporządzeniami rządu

Policja zatrzymała dwóch mieszkańców Bobrownik z gminy Otyń w czasie akcji protestacyjnej przeciwko przewożeniu wielkiej ilości nieznanych odpadów na dawne wysypisko w pobliżu wsi oraz niszczenie przez przewożące je tiry przechodzącej przez nią nieprzystosowanej do tego drogi.

Według doniesień miejscowej policji obaj protestujący zostali zatrzymani podczas nielegalnej blokady drogi w Bobrownikach za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta.

Co ciekawe inni mieszkańcy biorący udział w tej rzekomo nielegalnej blokadzie zgłoszonej do urzędu miejskiego w Otyniu, przedstawiają sytuację w zupełnie innym świetle: 

         
– Policja próbowała usunąć chłopaka z drogi. Przewrócili się razem. I to jest naruszenie nietykalności? Ludzie są zbulwersowani tym zatrzymaniem. Nie wierzą, że były jakieś podstawy prawne.            

          
Najbardziej zastanawia w tym wszystkim fakt, że odkąd politycy zaczęli łamać konstytucyjne prawa obywateli, funkcjonariusze opłacani z ich podatków nie reagują… a nawet jeśli to nie tak jak powinni.   

Polscy obywatele mają teraz tylko prawo milczeć i siedzieć w domach, bo jak nie to statystyki zakażeń i zgonów pójdą w górę.          

Oprac. BC

Dodaj komentarz