Znikomy ruch na polsko-rosyjskiej granicy. Od północy wjechały 22 osoby. Nie działają przejścia w Gronowie i Gołdapi

Pojedyncze osoby, głównie kierowcy ciężarówek, odprawiani są w niedzielę na polsko-rosyjskich przejściach granicznych – wynika z danych Straży Granicznej.

Od północy granice są zamknięte dla przyjeżdżających cudzoziemców, a wracający Polacy muszą poddać się kwarantannie. Po wprowadzeniu – w związku z zagrożeniem epidemicznym – ograniczeń ruchu granicznego do odwołania został zawieszony ruch graniczny na dwóch drogowych przejściach z obwodem kaliningradzkim: Gołdap–Gusiew oraz Gronowo-Mamonowo.

Pozostałe przejścia graniczne z Federacją Rosyjską, tj. drogowe: Bezledy-Bagriatonowsk i Grzechotki-Mamonowo II oraz kolejowe: Braniewo-Mamonowo i Skandawa-Żeleznodorożnyj są otwarte dla ruchu towarowego.

Obywatele Polski, którzy znajdują się obecnie poza Polską, mogą wracać do kraju. Po przekroczeniu granicy każdy obywatel polski zostanie zarejestrowany, przebadany i skierowany na obowiązkową 14-dniową kwarantannę domową. 12 tysięcy osób zgłosiło chęć powrotu do kraju za pośrednictwem strony PLL LOT. Pierwsze samoloty wylatują dzisiaj do USA oraz Londynu – poinformował w niedzielę szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Wyjątkiem są osoby z obszarów przygranicznych, które mieszkają w Polsce, ale pracują na co dzień w kraju sąsiednim, i kierowcy transportu kołowego np. autobusów i busów. Te osoby nie będą kierowane na kwarantannę.

Źródło: ro.com.pl

Dodaj komentarz