Zaskakująca decyzja. Szef kujawsko-pomorskiego sanepidu odwołany

Niespodziewanie 17. marca Jerzy Kasprzak został odwołany z funkcji szefa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy.

Jerzy Kasprzak nie jest już szefem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy. To zaskakująca decyzja, która została potwierdzona m.in. przez rzecznika kujawsko-pomorskiego wojewody. Na razie nie wiadomo, z jakiego powodu Kasprzak stracił to stanowisko. Nowym dyrektorem został Wojciech Koper, który dotychczas pełnił funkcję Państwowego Inspektora Sanitarnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Tymczasem na terenie województwa kujawsko-pomorskiego odnotowany został ósmy przypadek koronawirusa. Pacjent znajduje się w Bydgoszczy.

Przypomnijmy, że we wtorek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o pierwszych siedmiu przypadkach zakażenia w naszym regionie. Pięć z nich przebywa aktualnie w szpitalu w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy. Pierwsza osoba to mężczyzna w sile wieku. Drugim zakażonym jest starszy mężczyzna, a trzeci przypadek to starsza kobieta. Do placówki w Bydgoszczy trafiły także kobieta w sile wieku i młody mężczyzna. Stan wszystkich hospitalizowanych określany jest jako dobry.

Ostatni zakażeni to dwaj mężczyźni w sile wieku, ale oni przebywają w kwarantannie domowej. Ich stan także określany jest jako dobry.

– Cztery osoby to rodzina z Bydgoszczy. Zakaził się mężczyzna, który miał kontakt z obywatelką Hiszpanii, która trafiła wcześniej do szpitala ze zdiagnozowanym koronawirusem. On zaraził trzy osoby ze swojej rodziny

– mówi wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Źródło: ototorun.pl

Foto: Herney Gómez z Pixabay

Get involved!

Comments

No comments yet