ZANIECHANIE ZWIĄZANE Z NIEOPUBLIKOWANIEM WYROKU TK WS. TZW. PRZESŁANKI EUGENICZNEJ PROWADZI DO TEGO, ŻE W POLSKICH SZPITALACH W MAJESTACIE PRAWA NADAL SĄ ZABIJANE NIEWINNE DZIECI

Przez miesiąc od orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, kolejnych nawet 90-cioro dzieci może stracić życie na podstawie tzw. przesłanki eugenicznej. Alarmują obrońcy życia. Liczba ta wynika z oficjalnych danych. W ub.r. z tej przesłanki zabito 1 tys. 74 dzieci poczętych. W tym 435 podejrzewanych o zespół Downa. Miesięcznie ginie w łonach matek blisko 90-cioro chorych dzieci.  

Ten proceder miał zatrzymać wyrok TK z 22 października, który wzmacnia ochronę nienarodzonych, jednak rządzący wciąż zwlekają z jego publikacją. Orzeczenie powinno zostać upublicznione niezwłocznie, tymczasem w najbliższą niedzielę minie miesiąc od wyroku Trybunału.

Niestety w Polsce nadal trwa proceder prenatalnej selekcji najsłabszych – podkreśliła Magdalena Guziak-Nowak z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

– Liczymy na to, że ten wyrok zostanie opublikowany niezwłocznie. W języku prawniczym sformułowanie „niezwłocznie” jest interpretowane jako siedem dni. Bardzo liczyliśmy, że ten wyrok zostanie upubliczniony do 2 listopada. Z powodów dla nas zupełnie niezrozumiałych do tej pory tak się nie stało. Mamy jednak wielką nadzieję na szybkie naprawienie tego wielkiego zaniechania, które nie jest tylko zaniechaniem legislacyjnym, które nie jest tylko zaniedbaniem procedury, że jakiś dokument nie został wysłany czy nie został upubliczniony, to prowadzi do tego, że w polskich szpitalach w majestacie prawa nadal są zabijane niewinne, bezbronne dzieci – akcentowała.

Publikacja w Dzienniku Ustaw sprawia, że prawo zaczyna obowiązywać niemal natychmiast. Nie musi się zbierać Parlament. Nie jest także potrzebny podpis prezydenta. Dlatego opublikowanie przez rząd orzeczenia TK z 22 października, skutkowałoby natychmiastową ochroną chorych, bezbronnych nienarodzonych  dzieci.

Źródło: RIRM – Radiomaryja.pl

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz