Władze Olecka chcą zaoszczędzić na oświetleniu ulic

„Sytuacja związana z pandemią koronawirusa zmusza wszystkich do poszukiwania oszczędności. Jednym ze sposobów jest oszczędność energii. W związku z tym informujemy, że od wtorku, 14 kwietnia, oświetlenie uliczne w naszej gminie będzie włączone w niektórych miejscach trochę krócej.” – taką informację podaje na swoim Facebook’u Urząd Miejski w Olecku.

W samym mieście o godzinie 23:00 wyłączone zostanie oświetlenie obiektów, takich jak amfiteatr, targowisko i plaża miejska „Szyjka”. Na terenach wiejskich, także o 23:00, całkowicie wyłączone zostaną latarnie.

To nie wszystko. Jak czytamy w komunikacie, od godziny 24:00 w gminie Olecko wyłączone zostanie też oświetlenie dróg, z wyjątkiem najważniejszych ciągów komunikacyjnych. Oznacza to, że w Olecku przez całą noc oświetlone pozostaną Plac Wolności, ulice: Aleje Lipowe, Gołdapska, Partyzantów, Kościuszki, Szosa Ełcka, Kolejowa, Armii Krajowej (rondo) oraz odcinki dróg: DK 65 w Gąskach, DK 65 w Sedrankach i DW 655 w Szczecinkach.

Urząd miejski motywuje wprowadzenie zmian potrzebą znalezienia oszczędności w miejskim budżecie oraz ograniczeniami w poruszaniu się, wprowadzonymi w całym kraju przez rząd.

Zmiany zostaną wprowadzone po świętach, 14 kwietnia.

Źródło: radio5.com.pl

Dodaj komentarz