W Witnicy „powiało historią” – XIX-wieczne warunki w budynku socjalnym

 Mieszkańcy budynku socjalnego w Witnicy żyją w warunkach urągającym wszelkim normom XXI wieku. Zły stan techniczny budynku, brak toalet i zanieczyszczona woda w dodatku z pompy na podwórzu, to nie wszystkie udogodnienia, na które są skazane aż trzy mieszkające tam rodziny. Wielokrotne zgłoszenia do urzędu miasta, że woda jest brudna, śmierdzi i nie nadaje się do picia pozostawały bez echa. Po kolejnym zgłoszeniu we wrześniu 2019 roku, wysłano wreszcie specjalistę z urzędu, który porozmawiał z mieszkańcami, skontrolował wodę i … nic z tego nie wynikło. 


Witnicki radny w związku z bardzo trudną sytuacją socjalną tych trzech rodzin i braku skuteczności wystosowanych przez niego do magistratu próśb w tej sprawie, zaprosił do Witnicy dziennikarzy TVP GORZÓW z nadzieją na skuteczną interwencję. Ujęcie wody i brak toalet to nie jedyny bowiem problem mieszkańców. Zły stan techniczny budynku i brak odprowadzenia wody deszczowej z dachu powoduje zalewanie komina i instalacji elektrycznej, co stwarza dodatkowe zagrożenia. 


Niestety, stanowisko urzędu jest jasne „w gminie brakuje mieszkań, a na remont tych w złym stanie technicznym nie ma pieniędzy”. Jedynie w sprawie wody mieszkańcy budynku socjalnego mogą liczyć na pomoc urzędu, jeśli rzeczywiście okaże się, że woda jest niezdatna do picia. Magistrat obiecał, że w takim wypadku stanie na wysokości zadania i zostanie … podstawiony beczkowóz.


Ludzie, w jakim my kraju żyjemy?


Więcej na TVP3 GORZÓW WLKP.https://gorzow.tvp.pl/46412322/zanieczyszczona-woda-zly-stan-techniczny-budynku-i-brak-toalet-miejski-radny-poprosil-nas-o-interwencje

Na podstawie gorzow.tvp.pl

Obraz analogicus z pixabay.com

Dodaj komentarz