W Szpitalu Przemienienia Pańskiego w Poznaniu pacjent spadł ze stołu i zmarł. Prokuratura znowu przedłuża śledztwo trwające ponad 3 lata – 30% lub L

Fot. Łukasz GdakPacjent był operowany we wrześniu 2016 roku w Szpitalu Przemienienia Pańskiego przy ul. Długiej w Poznaniu. Spadł ze stołu podczas operacji, zmarł po kilku tygodniach. Biegli w swojej opinii wskazali, że odpowiedzialność ponosi profesor prowadzący operację. On jednak nie ma sobie niczego do zarzucenia. Śledztwo trwa.

We wrześniu 2016 roku w poznańskim Szpitalu Przemienienia Pańskiego pacjent spadł ze stołu podczas operacji. Zmarł po kilku tygodniach. Biegli powołani przez prokuraturę wskazali, że zawinił profesor prowadzący operację, ale poznańscy śledczy mają wątpliwości do opinii biegłych ze Szczecina. Zadają im uzupełniające pytania i po raz kolejny przedłużyli śledztwo. – Niektóre odpowiedzi biegłych na zadane pytania były nieprecyzyjne i nie wyjaśniały wszystkich kwestii – mówi prokurator Michał Smętkowski, rzecznik poznańskiej Prokuratury Okręgowej.

AUTOR: Łukasz Cieśla

Nowiny Plus

Dodaj komentarz