W Sopocie zajęcia on-line – i dla najmłodszych, i dla seniorów

Władze Sopotu uruchamiają specjalną platformę, na której będzie można znaleźć interesujące oferty spędzania czasu w domu w trakcie kwarantanny – poinformował portal dziennikbaltycki.pl (https://dziennikbaltycki.pl/koronawirus -sopot-szykuje-oferte-zajec-cwiczen-i-aktywnosci-ktore-mozna-wykonywac-zdalnie-w-domu/ar/c1-14868157).


– Choć wiosna w pełni, niestety nie możemy z niej korzystać tak, jakbyśmy chcieli – powiedziała cytowana przez portal wiceprezydent Sopotu, Magdalena Czarzyńska-Jachim. – Musimy ograniczać się do samotnych spacerów, bez kontaktu z innymi osobami, bez używania środków komunikacji publicznej. Ale to nie znaczy, że musimy przestać być aktywni – dodała pani wiceprezydent.


Władze Sopotu proszą wszystkie instytucje kultury, które mają ofertę zajęć on-line, aby zgłaszały swoje propozycje na adres przepisnasopot@sopot.pl. Chodzi przy tym nie tylko o teatr dla dzieci czy wirtualne zwiedzanie kolejnego muzeum ale także o przygotowanie specjalnego pakietu dla seniorów, zawierającego m.in. ćwiczenia, które można wykonywać w domu.

Oprac. ŁC

Obraz Devanath z Pixabay

Get involved!

Comments

No comments yet