W Kołobrzegu nie wypalił program oddłużania mieszkańców lokali komunalnych

Wielkie nadzieje władz miasta na odzyskanie pokaźnych wierzytelności spaliły na panewce kiedy okazało się, że program wcale nie jest taki kuszący dla mieszkancow jak wydawało się to kołobrzeskim urzędnikom.            

Do nietypowej sytuacji doszło w Kołobrzegu. Miasto wyciągnęło rękę do dłużników, którzy nie płacą sysystematycznie czynszu za mieszkania komunalne wprowadzając dwa miesiące temu program ratunkowy. Projekt zakłada odpracowywanie długów na rzecz miasta, ale niestety jak dotąd zadłużeni kołobrzeżanie o czym donosi portal 24kurier.pl, nie kwapią się do udziału w przygotowanym przez urzędników miejskim programie.               

Po co mają ciężko pracować, kiedy jest jeszcze inne bardziej kuszące rozwiązanie problemu – umorzenie długu! Jak dotąd do odpracowania zaległości zgłosiły się … dwie osoby. Rośnie za to liczba podań o całkowite ich umorzenie lub rozłożenie spłaty na raty. Czyżby tym razem kołobrzescy urzędnicy polegli w walce o odzyskanie wierzytelności?             

Wydawało się, że projekt będzie bardzo atrakcyjny dla zadłużonych mieszkańców szczególnie, że miasto przewidziało w jego ramach nie tylko prace fizyczne, ale również … biurowe, a stawka godzinowa za wykonywane prace wynosi aż 20 zł, rozliczanych oczywiście bezgotówkowo z administratorami mieszkań.                

Dodatkowym ukłonem w stronę zadłużonych mieszkańców jest ułatwienie dla osób starszych lub schorowanych. Ich zaległości czynszowe mogą bowiem odpracowywać inne osoby pełnoletnie i to nie tylko członkowie rodziny, ale nawet niespokrewnieni wolontariusze. Mimo tych wszystkich niezwykłych udogodnień chętnych brak.              

A gra idzie jak donosi portal 24kurier.pl o całkiem pokaźną sumkę 5 milionów złotych. Tzw. dużych dłużników, którzy latami migają się od płacenia czynszu, w Kołobrzegu jest aż 150.              
Czy rację ma jeden z internautów, który w ramach dyskusji pod artykułem: ,,Kołobrzeżanie nie chcą odpracować długów” ironicznie komentuje socjalistyczne zapędy polityków?:           

(zdziwko)
,,A po co odpracowywać ? A od czego program Darmocha Plus ?”.          

Opracowanie BC 
Źródło: 24kurier.plhttps://24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/kolobrzezanie-nie-chca-odpracowac-dlugow/

Obraz PIRO4D z Pixabay

Dodaj komentarz