VI Ogólnopolski Festiwal Filmu Niezależnego „Okno” 26-28.10.17 Olsztyn

Znamy  filmy, które walczyć będą o nagrody pieniężne i rzeczowe ufundowane przez Wicepremiera Pana Mateusza Morawieckiego , Ministra Obrony Narodowej Pana Antoniego Macierewicza oraz Prokuratora Krajowego Pana Bogdana Święczkowskiego.

„Panna Lodzia”- reż. Agata Gregorczyk-Janik. Autorka filmu ukończyła w Katedrze Sztuki Politechniki Radomskiej  wydział nauczycielski , kierunek multimedia. Pani Agata Gregorczyk-Janik jest założycielka Konstancińskiej Grupy Artystycznej POD PRĄD.

Zdjęcia- Jacek Krajewski

Montaż- Jacek Krajewski

Muzyka- Igor Przebinowski, muzyka z płyty „Panny Wyklęte” Fundacji Niepodległości.

„SW-Historia Solidarności Walczącej”- reż. Paweł Przewoźny. Autor jest raperem

znanym pod pseudonimem UNDER. Trener szkoleń i warsztatów filmowych.

Montaż-Paweł Przewoźny

Zdjęcia-Paweł Przewoźny, Paweł Grzegorczuk, Kamil Grzegorczuk, Patryk Buta.

„Przyjaźń w cieniu Kremla- dzisiaj Gruzja”- reż. Maciej Grabysa, Wojciech Jachymiak. Autorzy są scenarzystami i reżyserami filmów dokumentalnych, reportaży i programów telewizyjnych.

Montaż- Marcin Dulemba

Zdjęcia- Wojciech Jachymiak

„Tworzyliśmy Solidarność. Region Konin 1980-1989””- reż. Andrzej Moś. Twórca filmu jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i Szkoły Filmowej w Lodzi. Dziennikarz, scenarzysta, autor wielu filmów dokumentalnych poświęconych lokalnej kulturze i historii. Był zwolniony po weryfikacji dziennikarzy w 1982 roku.

Zdjęcia- Andrzej Moś

Montaż- Zdzisław Siwik

Muzyka- Krystian Weber

„Błudko”-reż. Janusz Hanas. Pan Janusz jest byłym operatorem TV Lublin i założycielem Lubelskiej Wytwórni Filmowej.

Zdjęcia- Janusz Hanas, Grzegorz Filipiak, Artur Pawłowski

Montaż- Janusz Hanas

„Operacja Tannenberg”- reż. Anna piasek-Bosacka.  Autorka jest scenarzystką, absolwentką Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Stypendystka Stowarzyszenia Filmowców Polskich i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Zdjęcia- Mateusz Macur

Montaż- Mariusz Lisecki

„Krok po kroku”- Adam Wasiak.  Reżyser jest autorem filmów poświęconych nurkowaniu, operatorem zdjęć podwodnych,  instruktorem nurkowania oraz współautorem Festiwalu Filmów o Nurkowaniu i Podwodnym Świecie. Adam Wasiak ukończył Akademie Filmu i Telewizji w Warszawie.

Zdjęcia- Adam Wasiak

Montaż- Adam Wasiak

„Wojciech Ziembiński droga niepodległości”- reż. Andrzej Ryszard Arwar. Zawodowo był Andrzej Ryszard Arwar związany ze stołeczną Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Jest absolwentem Akademii Filmu i Telewizji

Zdjęcia- Andrzej Ryszard Arwar

Montaż- Andrzej Ryszard Arwar

„Mów mi Rico”- reż. Szymon Piegza. Autor powyższego dzieła jest absolwentem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Katowicach.

Zdjęcia- Jakub Stoszek

Montaż- Jakub Stoszek

„Wszystkich Świętych”- reż. Dariusz Parczewski. Twórca „Wszystkich Świętych” jest absolwentem Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Nadto jest  animatorem kultury, nauczycielem, dziennikarzem, producentem i, oczywiście, reżyserem. Od studiów związany jest  z filmem niezależnym, teatrem alternatywnym, sztuką współczesną, literaturą, poezją.

Zdjęcia- Dariusz Parczewski

Montaż- Dariusz Parczewski

„Prorok”- reż. Agnieszka Kozaczka-Gralak.  Pani Agnieszka Kozaczka-Gralak jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Zajmuje się projektowaniem ubioru, scenografią, kostiumem do filmu i teatru.

Zdjęcia- Agnieszka Kozaczek- Gralak

Montaż- Agnieszka – Gralak

Muzyka- Agnieszka Kozaczek – Gralak

Po raz pierwszy w ramach tegorocznej edycji Festiwalu zostaną pokazane filmy studentów  Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Dzieła młodych adeptów sztuki filmowej będą rywalizować o nagrodę Okna Na Świat w kategorii niezależnego filmu studenckiego.

Filmy oceniać będzie jury w składzie: Leszek Ciechonski, dr Jerzy Targalski, Jerzy Zalewski, dr Paweł Zyzak

Współorganizatorami są: Stowarzyszenie Ruch Kontroli Władzy-Ruch Kontroli Wyborów, Stowarzyszenie Ruch Republikański, Grupa Artystyczna  Pod Prąd oraz CEIiK w Olsztynie.

Patron honorowy: