Trwa nabór wniosków na dopłaty do transportu publicznego

Do 24 listopada trwa nabór wniosków na dopłaty do transportu publicznego. Wnioski mogą składać jego organizatorzy – zapowiedziała dziś wojewoda podkarpacki. Pula pieniędzy do wykorzystania w naszym regionie to ponad 50 mln zł. Z Funduszu Rozwoju w tym roku skorzystało już 40 gmin, powiatów oraz związków powiatowo-gminnych.

Odwołane kursy i likwidowane linie to codzienność z jaką zmagają się mieszkańcy Podkarpacia. A dojazd do pracy czy szkoły nierzadko bywa utrudniony. Takim problemom ma zapobiegać i już zapobiega Fundusz Rozwoju Transportu Publicznego. W ramach kolejnej już puli budżetowych pieniędzy na dofinansowanie takich połączeń organizatorzy transportu publicznego mogą składać wnioski do 24 listopada.

Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki – Oczekujemy na wnioski, które składać mogą zarówno gminy, powiaty jak też samorząd województwa. Mogą to być także związki powiatowe, związki powiatowo-gminne jak i gminne, które organizują transport publiczny.

W tym roku dofinansowano już 40 takich wniosków. Pozwoliło to na dofinansowanie 366 tras komunikacyjnych w regionie. Dla porównania w ubiegłym roku z transzy skorzystało 23 przewoźników, w tym 15 gmin. A dopłaty zostały przeznaczone na dofinansowanie 251 linii komunikacyjnych. Żeby otrzymać dotację należy spełnić praktycznie jeden warunek.

Krzysztof Sopel
, dyrektor Wydziału Infrastruktury – Musi być to nowa linia ewentualnie linia reaktywowana, która 3 miesiące jest reaktywowana po wejściu ustawy w życie. Czyli 3 miesiące po wejściu ustawy jeżeli ta linia jest reaktywowana to traktowana jest jako nowa linia.

Kwota, która jest przeznaczona na dofinansowanie linii komunikacyjnych w regionie to 5 mln 389 tys. zł.

Źródło: TVP 3 Rzeszów-Aktualności

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz