Tak urząd miasta Iławy zachęca do noszenia maseczek ochronnych

Akcja Urzędu Miasta w Iławie w związku z pandemią koronawirusa. By uczulać na zagrożenie i zachęcić do noszenia maseczek ochronnych, pojawiły się one na… pomnikach w mieście.

Akcja jest inicjatywą Urzędu Miasta w Iławie, a jako wolontariusze maseczki umieścili na pomnikach harcerze.

Maseczki ochronne zyskał pomnik Kopernika i pomniki przy parku miejskim, a także monument upamiętniający Stefana Żeromskiego, mieszczący się na skwerze imienia pisarza, nad Jeziorakiem oraz „żaba” w parku miejskim i hydrant przy Galerii Jeziorak.

Celem inicjatywy jest zachęcić nas wszystkich do noszenia maseczek podczas przebywania w przestrzeni publicznej. Najlepiej zaś w ogóle pozostać w domu.

Maseczki zostały uszyte z myślą o akcji, nie są to maseczki medyczne. 

Urząd Miasta skomentował akcję tak:

Komunikaty w mediach, plakaty na mieście, tablice informacyjne i ostrzeżenia płynące z megafonów. Wszystko po to, aby dotrzeć do oczu i uszu każdego mieszkańca Iławy i każdym możliwym sposobem! Nawet poprzez symboliczne maseczki na ich twarzach… Czyich? No właśnie! Ma ją już Kopernik, najsłynniejsza iławska żaba i hydrant Piotruś oraz Stefan Żeromski. Ta akcja to przekaz, który ma dotrzeć do wszystkich i przypomnieć o tym, że każdy z nas musi być odpowiedzialny!  

Uwaga! Maseczki na pomnikach to tylko symbol i nie chronią przed koronawirusem!

Źródło: infoilawa.pl

Get involved!

Comments

No comments yet