Szefowa powiatowego sanepidu w Lublinie odwołana. Zdaniem wojewody nie radziła sobie w walce z koronawirusem

Wojewoda lubelski Lech Sprawka zwrócił się do Lubelskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego Marii Korniszuk z prośbą o rozważenie odwołania Bożeny Kess (fot. Paweł Buczkowski / archiwum)

Bożena Kess nie jest już szefową Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. Na razie te obowiązki przejął Tomasz Lis, jej dotychczasowy zastępca. – Nie chciałabym komentować decyzji o odwołaniu – powiedziała nam była dyrektor.

Jak informuje Lubelski Urząd Wojewódzki, chodziło o „brak pewności co do zapewniania sprawnego i uporządkowanego działania Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie w sytuacji stanu zagrożenia epidemicznego przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublinie”.

– Wojewoda lubelski Lech Sprawka zwrócił się do Lubelskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego Marii Korniszuk z prośbą o rozważenie skorzystania z możliwości odwołania w każdym czasie państwowego powiatowego inspektora sanitarnego – informuje Agnieszka Strzępka, rzeczniczka wojewody lubelskiego.

Jak się dowiadujemy z komunikatu urzędu, szefowa wojewódzkiej stacji „podzieliła obawy wojewody w tej sprawie” i wystąpiła do niego o opinię w sprawie odwołania szefowej lubelskiej stacji. Po uzyskaniu pozytywnej opinii, Bożena Kess została odwołana.

Jej obowiązki przejmie jutro Tomasz Lis, jej dotychczasowy zastępca i kierownik Działu Nadzoru Sanitarnego PSSE w Lublinie. Będzie je pełnił do czasu powołania nowego powiatowego inspektora sanitarnego.

Za:

Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni

Dodaj komentarz