Szczecinianie chcą odwołać ze stanowiska Marcina Charęzę zarządzającego referatem ds. organizacji ruchu

Doprowadzeni do ostateczności mieszkańcy miasta mogą liczyć na wsparcie lokalnych działaczy Konfederacji. Poszło m.in. o kłopoty z parkowaniem. Co prawda są one bolączką nie tylko w Szczecinie i to nie od dzisiaj, ale miarka się przebrała kiedy w ramach modernizacji jednej z ulic w centrum miasta nie dosyć, że nikt z urzędników o zdanie okolicznych mieszkańców nie zapytał, to co gorsza okazało się, że w wyniku planowanej przebudowy zniknie ok. … 100 miejsc parkingowych. W dodatku jak czytamy w portalu gs24.pl protestującym szczecinianom dano odczuć, że ich potrzeby i opinia dla urzędników po prostu się nie liczą, a przedstawiane kompromisowe rozwiązania alternatywne wogóle nie zostały wzięte pod uwagę.            

Według lokalnych działaczy Konfederacji zastrzeżenia budzi kolejność działań szczecińskiego magistratu, nie jest taka jak logicznie rozumując być powinna. Zamiast w pierwszej kolejności postawić na reorganizację komunikacji miejskiej, aby dzięki usprawnionym połączeniom stała się przyjazna mieszkańcom oraz budowę nowych parkingów, likwidowane są w mieście miejsca parkingowe w centrum i tym samym zamiast poprawy warunków bytu szczecinian, mamy do czynienia z utrudnianiem im życia. Szczególnie, że według Konfederatów efektem niekonsultowanych z mieszkańcami decyzji jest kuriozalnie pogłębienie się problemu zakorkowania miasta.     

                        
Szczecińscy politycy Konfederacji podobnie jak lekceważeni mieszkańcy są za odwołaniem kierownika zespołu ds. organizacji ruchu ze stanowiska: ,,Czas skończyć z jego szkodliwymi pomysłami i przywrócić w Szczecinie normalność!”. W związku z niezadowoleniem szczecinian z kierunku polityki drogowej miasta rozpoczęła się już w sieci zbiórka podpisów pod petycją skierowaną do prezydenta Krzystka w sprawie odwołania Marcina Charęzy ze stanowiska oraz można zapoznać się z listą stawianych urzędnikowi zarzutów, które mają być dowodem na to, że zapomniał on o tym, iż zadaniem urzędnika jest przede wszystkim służyć mieszkańcom.            

Petycja na stronie:       
https://www.petycjeonline.com/odwoanie_ze_stanowiska_kierownika_zespou_ds_organizacji_ruchu_pana_marcina_charzy

Opracowanie BC 

Źródło:   

Get involved!

Comments

No comments yet