Szczecin potrzebuje całodobowej opieki weterynaryjnej

Mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego raczej do zadowolonych z warunków życia w regionie nie należą, o czym może świadczyć bardzo niska nota w rankingu IBRiS. Tylko 19,8 proc. ankietowanych oceniło pozytywnie jakość życia i działalność władz województwa. Gdyby przeprowadzić podobną ankietę wśród mieszkańców Szczecina, patrząc na to co się dzieje w samorządzie oraz na to w jakim kierunku zmierza polityka miasta, jego władze mogłyby wypaść jeszcze gorzej.        


Ale jest szansa, aby samorządowcy poprawili trochę swój nadszarpnięty wizerunek. Jak donosi portal wszczecinie.pl szczecińscy działacze Lewicy Razem złożyli na ręce prezydenta miasta petycję z prośbą aby w związku z planowaną budową schroniska dla zwierząt jak najlepiej wykorzystać jego infrastrukturę i zlikwidować przy okazji jedną z dotkliwych bolączek szczecinian jaką jest całkowity brak nocnych i świątecznych usług weterynaryjnych. Problem rozwiązałoby całodobowo działające pogotowie dla zwierząt przy nowym schronisku, tym bardziej, że projekt uwzględnia w nim również szpital i gabinety weterynaryjne.         

Szczecińscy miłośnicy zwierząt, w nocy lub dni wolne od pracy, mają w razie nagłej choroby czy wypadku pupila najbliżej dyżurujący gabinet weterynaryjny w oddalonym o ponad 100 km … Gorzowie Wielkopolskim. Taka sytuacja wydaje się wielu mieszkańcom Szczecina skandaliczna. Czy stworzenie nocnego i świątecznego pogotowia dla zwierząt ma szanse urzeczywistnienia? Jak czytamy w portalu wszczecinie.pl urzędnicy miejscy nie są na NIE, ale oczywiście jak zawsze tak i w tej sprawie wszystko rozbija się o brak … kasy.          

Czy aby na pewno? Inne zdanie na ten temat ma internauta podpisany APEL SPOŁECZNY, który komentując artykuł w portalu wszczecinie.pl wystosował do prezydenta Szczecina apel, w którym zwraca uwagę na kontrowersyjne, i to nie tylko jego zdaniem, wydawanie wspólnych pieniędzy z kasy miasta:           ,,(…)Skoro stać pana na wydanie dziesiątek tysięcy złotych na pomnik marnej postaci filmowej(chodzi o kultową postać Szefa Wszystkich Szefów z filmu Poranek Kojota – przyp.red.) to na pewno znajdzie Pan jakieś środki na tak ważną potrzebę(…)”.     

Więcej na stronie:   

https://wszczecinie.pl/aktualnosci,w_szczecinie_brakuje_nocnej_opieki_weterynaryjnej_gabinety_sa_nieczynne_dochodzi_do_dramatow,id-36661.html

Opracowanie BC 


Źródło: 

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz