System zarządzania ruchem w Szczecinie przyczynkiem do starcia opozycyjnego radnego z władzami miastaJak donosi portal gs24.pl szczeciński radny Dariusz Matecki z PiS zainteresował się sprawą wyłączenia na stałe wartego blisko 7 mln złotych elektronicznego systemu zarządzania ruchem w Szczecinie.           

Ekrany informacyjne, których zadaniem było na trasach wyjazdowych z centrum miasta wspomagać kierowców, od dłuższego czasu nie tylko wyświetlały komunikaty nieczytelnie, ale co gorsza często wprowadzały kierowców w błąd. Jak czytamy w portalu gs24.pl winę za to ponosi awaria systemowa. Nieprawidłowo działająca aplikacja nie przekazywała wszystkich komunikatów do wyświetlania. Działający od 2012 roku system został więc wyłączony z eksploatacji.            

To spowodowało reakcję radnego Mateckiego, czułego na marnowanie publicznych pieniędzy. Radny z PiS w interpelacji do władz miasta nie tylko napisał co myśli o finansowaniu ,,przestarzałego bubla”, ale również domaga się aby winny zmarnotrawienia 7 mln złotych poniósł za to pełną odpowiedzialność. Interesują go też kwoty wydawane przez miasto na konserwację felernego systemu.          

Opozycyjny radny nie omieszkał również nawiązać ironicznie do dnia 1 kwietnia 2016 roku kiedy to z okazji prima aprilis na ekranach systemu pojawiły się żartobliwe komunikaty, np. ,,Zwolnij, grozi ci teleportacja na os. Kasztanowe”, czy ,,Dzisiaj morze w Szczecinie nieczynne”:           

 ,,(…)wydanie na te tablice siedmiu milionów złotych to niezły żart z mieszkańców Szczecina. Tylko, że prima aprilis nie trwa cały rok a pieniądze publiczne zostały zmarnowane”.                

Odpowiedzi wojowniczemu radnemu udzielił wiceprezydent Szczecina Michał Przepiera i zrobił to tym razem chyba z wielką przyjemnością. Otórz jak czytamy w ripoście na interpelację, zastępca prezydenta nie tylko zwraca uwagę, że system w momencie uruchomienia był niezwykle nowoczesnym rozwiązaniem drogowym i bezbłędnie wspomagał kierowców, ale przypomina, że odpowiedzialnym w latach 2016-2017 za poprawne działanie, utrzymanie i serwisowanie tego niesprawnego w tej chwili systemu zarządzania ruchem był ówczesny zastępca prezydenta Krzystka, obecnie radny Marcin Pawlicki, który jest działaczem Prawa i Sprawiedliwości.            

Opracowanie BC 

Źródło:     

Get involved!

Comments

No comments yet