Koronawirus przesłonił nam cały świat? Straż miejska w Zielonej Górze „wykonuje tylko i wyłącznie interwencje związane z koronawirusem do odwołania”.

Koronawirus przesłonił nam cały świat? Wszystko co nie ma z nim związku przestało być ważne. Straż miejska w Zielonej Górze już tylko do zadań specjalnych.                 

Nie tylko chorujemy i umieramy już wyłącznie z powodu koronawirusa, ale całe życie zostało jemu podporządkowane. Politycy z uporem maniaka zapewniają nam w związku z tym społeczną niepełnosprawność w każdym obszarze życia.           

Świat stanął na głowie, a my stajemy do góry nogami razem z nim ufając, że wtedy nic nam nie grozi albo biernie przypatrujemy się temu z boku tak jakby to co się dzieje nie nas dotyczyło. A przecież wokół nic się nie zmieniło. Ptaszki dalej śpiewają, słonko świeci i gdyby nie widok zamaskowanych ludzi dla, których obecność innego człowieka nie wiadomo z jakiej przyczyny stała się przekleństwem wydawałoby się, że jest zupełnie normalnie.              

Ale nie jest, naprawdę mamy do czynienia z totalnym  zaniedbaniem wszystkich i wszystkiego. Wystarczy spuścić z pola widzenia koronawirusa, a zobaczymy bezmiar innych ludzkich tragedii, których jest znacznie więcej, szczególnie teraz kiedy zabroniono zdrowym ludziom decydować o swoich losach i zarabiać na życie.              

Zielonogórzanin czytelnik Gazety Lubuskiej zwrócił uwagę na jeden z przejawów koronawirusowego zaniedbania: – Straż miejska zajmuje się już tylko koronawirusem? A co z porządkiem? Co z estetyką w mieście? Przecież to też jest ważne….nie może tak być, że już niczym innym służby odpowiedzialne za dbanie o utrzymanie porządku i estetyki w Zielonej Górze się nie zajmują, jak tylko koronawirusem.               
Kiedy poprosił straż miejską o interwencję w sprawie wyrzucenia przez nieznanych sprawców gruzu poremontowego  w okolicach garaży obok ul. Moniuszki otrzymał zaskakującą odpowiedź:    
„Od 02.04.2020 Straż Miejska z polecenia Wojewody podlega pod Policję i wykonuje tylko i wyłącznie interwencje związane z koronawirusem do odwołania”.  Sprawa gruzu stałaby się teraz ważna jedynie w momencie wyrzucenia go przez zarażonego koronawirusem zielonogórzanina z objawami COVID-19. Straż miejska we współpracy z policją natychmiast ujęłaby szalenie niebezpiecznego sprawcę i namierzyła wszystkie jego kontakty w okresie minimum 14 dni przed zdarzeniem, a wszystkie osoby oraz ich znajomi i znajomi znajomych poddani by zostali kwarantannie dla dobra ludzkości.           

       
Na podstawie gazetalubuska.pl
https://gazetalubuska.pl/czytelnik-straz-miejska-zajmuje-sie-juz-tylko-koronawirusem-a-co-z-porzadkiem-co-z-estetyka-w-miescie-przeciez-to-tez-jest-wazne/ar/c1-14943910

Oprac. BC

Obraz fernandozhiminaicela z Pixabay

Dodaj komentarz